Türk kahvesi ile zayıflama

Türk kahvesi denildiğinde birçoğumuz için akan sular duruyor öyle değil mi? Dost sohbetlerinin en tatlı eşlikçisi, dedikoduların en yakın takipçisi, sıkıntılı anların sona ermesini sağlayan en muhteşem tada sahip olan Türk Kahvesi ile bir taşla birkaç kuş vurmanız mümkün. Kahve tiryakileri için muhteşem bir haber olan, özellikle kadınların her yüzyılda kabusu haline gelen kilolarından kurtulmasında kahvenin etkili olduğunu biliyor muydunuz?

Sadece kahve tüketerek ya da her gün bol miktarda kahve tüketip geri kalan zamanda sağlıksız gıdalara yönelerek kilo vermeniz asla mümkün olmayacaktır. Kahvenin mucizevi bir etkisi bulunmamaktadır. Yüksek oranda antioksidan içeren kahve, kandaki zararlı maddelerin atılmasını sağladığı için oldukça faydalıdır. Az miktarda kafein barındırması sebebi ile de diğer kahvelerden çok daha yararlı olduğunun altını çizebileceğimiz kahve, tok tutması sebebi ile de türevlerinden ayrılıyor. Yemek saatinize daha varsa ya da öğün aralarında uzun saatler beklemeyi hedef edinenlerdenseniz bu aralarda tüketeceğiniz birkaç kahve İle hem tok kalmayı sağlayabilir hem de metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Zayıflamanın temel şartlarından biri vücuda giren besinlerin sağlıklı olanlardan seçilmesi gerektiğidir. Bol şekerli gıdalardan uzak durulması gerektiğini belirten uzmanlar, yüksek karbonhidrata sahip gıdaların da kilo alımında etkili olduğunun altını çiziyorlar. Dengeli ve düzenli beslenmenin yanı sıra günde birkaç fincan tüketilen kahve sayesinde fazla kilolardan kurtulmanın mümkün olduğu araştırmalar sonucunda kanıtlanmış durumda. Sade içilmesi şartı ile her gün tüketilen kahve ile metabolizmanın çok daha hızlı çalışması sağlanacağından, vücuttaki yağ yakım miktarı artacaktır. Eğer kilonuz normalin çok üstünde ise kahvenin tok tutucu etkisi ve yağ yakma özelliği ile kısa sürede daha hızlı kilo vermeyi başarabilirsiniz. Eğer olmanız gereken kilonuzdan yaklaşık 10 kilo fazlanız varsa kilo yakım hızında kahvenin etkisi çok fazla olmayacaktır. Siz yine de her şeye rağmen sağlığınız için her gün kahve tüketerek sohbetlerinize keyif katmaya devam edebilirsiniz.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.