647 işçiye kadro müjdesi

Son yayınlanan KHK’da yer alan taşeron işçilerin kadroya geçmesi ile ilgili 2018’in ilk Belediye Meclis Toplantısı’nda güzel haber çıktı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye bünyesinde çalışan 647 taşeron işçinin belediyenin şirketi aracılığıyla kadroya geçeceğinin müjdesini verdi.

Son çıkan KHK ile Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi hususunda Belediye işçileri bu kapsamdan faydalanamayacaklardı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Belediye bünyesinde çalışan taşeron işçilerle ilgili açıklamalarda bulundu. Taşeron işçilerin Belediye’ye ait şirket bünyesine geçirilerek Taşeronluktan çıkacaklarının sinyalini verdi. Gerekli hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Gökhan, bu zamana kadar pasifize olan şirketin Belediye tarafından hareketlendirilerek taşeron işçilere kadronun müjdesini verdi. Bilindiği üzere KHK ile taşeron işçilerin çalıştıkları kurumda kurumca yapılacak sınav neticesinde kadroya geçmeleri söz konusu olmuştu. Çanakkale Belediyesi de bünyesinde çalışan taşeron işçiler için gerekli adımı atmış bulundu.

“BELEDİYE BÜNYESİNDE 647 TAŞERON İŞÇİ ÇALIŞMAKTADIR”

Ülgür Gökhan Belediye bünyesinde çalışan 647 taşeron işçi ile ilgili, “KHK’ile taşeronların kadroya geçirilmesi gündemde. Bizim 647 taşeron personelimiz bulunmaktadır. Burada bir çok şirket bulunmaktadır. Artık bu şirketler tek bir şirket altında toplanacaklardır. Çanakkale Belediyesi’nin daha önce bir şirketi vardı. Geçen sene hangi ay bilmiyorum bir şirketle ilgili sermaye artışı yapmıştık. Bu şirket pek aktif değildi. Şimdi Belediye şirketleri üzerinden hizmet alımı yapılacak. Yeni bir şirket kurmamıza gerek yok. O şirketi kurma amacımız hizmet alınması noktasındaydı.

“TAŞERON İŞÇİLERLE İLGİLİ GEREKLİ HAZIRLIKLAR YAPILIYOR”

Şimdi taşeron yasası ile birlikte şirketi çok kısa bir süre içerisinde aktif hale getireceğiz. Maaşların ödenmesi için belli bir sermaye gerekmektedir. Sermaye konusunda önümüzdeki günlerde halletmeyi düşünüyoruz. Birimlerimizde taşeron işçilerimizin müracaatlarını almaya başladık. Hatta hafta sonu Cumartesi, Pazar günleri de bu konu ile ilgili çalışılacak. Tüm formların tamamlanması gerekiyor süre 2-11 Ocak arası kısıtlı sürede çalışacağız. Bu ilk müracaatlardır. Önümüzdeki süreçte Nisan ayına kadar gerekli tahkikatlar ve sınavlar yapılacaktır. Gerekli hazırlıklar yapılıyor, bu konu ile ilgili şu anda bir sıkıntı bulunmamaktadır. Bundan sonraki süreçte Park Bahçeler ve Temizlik ihalesi yapılmayacaktır. Taşeron işçilerle bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. İşçilerimize gerekli bilgiler aktarılacaktır.” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com