Başkan Taşyapı Yediledi

Çanakkale Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Seçimli Genel Kurulu gerçekleştirildi. Seçimde kazanan 104 oy ile Bayram Taşyapı oldu.  

Çanakkale Marangozlar Odası Seçimli Genel Kurulu gerçekleştirildi. 19 yıllık Oda Başkanı Bayram Taşyapı ile Alaattin Gündüz, başkanlık yarışına kol kola girdi. Her zaman arkadaş olduklarını ifade eden adaylar, objektifimize kol kola poz verdi. 104 oy alarak yeniden başkan seçilen Taşyapı ise seçim neticesinde güven tazeledi.

Dört yılda bir yapılan oda başkanlığı seçimlerinde mevzuat gereği altı ayın altındaki üyeler oy kullanamadı. Toplamda 286 üye oy kullandı. Seçimden önce yapılan röportajlarda, Oda Başkanı Bayram Taşyapı; “19 yıldır oda başkanı benim. Aynı yönetim kadromla göreve talibim. Bir arkadaşımız daha aday oldu. İki aday yarışacağız.” dedi.

Geçtiğimiz seçim döneminde de aday olan ama yoğunluktan dolayı çalışmalara geç başlayan Alaattin Gündüz seçimi 14 oy ile kaybetmişti. Bu seçim döneminde yeniden aday olan Gündüz, “Genç arkadaşlarımıza güveniyorum. Biz mesleği geliştirmek için buradayız. Bu mesleğin en büyük sorunlarından biri çırak yetişmemesidir. Mesleğimiz yok olma tehlikesi ile karşı karşıya.  Eğer başkan seçilirsek, önce bu konuya değineceğiz. Bilgilendirme toplantıları yapacağız ve de önemli sorunlarından biri haline gelen kaçak işçiliğin önüne geçeceğiz.” dedi.

Gündüz’üz aldığı 79 oya karşın 104 oy alan Taşyapı, yedinci zaferini değerlendirirken şu ifadelere yer verdi: “Üyelerimiz bizi sevdi. Başarımızı takdir etti. O yüzdendir diye düşünüyorum ki; yine seçtiler. Bundan sonra 4 ayda bir üyelerimiz ile bilgilendirme toplantısı yapacağız, onların sorunlarını dinleyeceğiz. Çıraklık konusunda ben de meslekte bir sıkıntı olduğunun farkındayım. Bu konuda da çalışmalarımız olacak. İlk ve ortaöğretimin birleşmesi, öğrenciyi meslek eğitiminden uzaklaştırdı diye düşünüyorum.”

Başkan Taşyapı’nın asil yönetim kadrosunda ise Hasan Çırpan, Mustafa Değirmenci, İlhan Şahin, Sezai Kahraman, Soner Ergün ve Şenol Çelik yer aldı.

Dilek AkşenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com