Artıklar soru işareti oldu

Namık Kemal Mahallesi Setboyu Caddesi üzerinde yer alan Cuma pazarının bitişiğindeki duvar üzerinde bulunan yiyecek artıkları, vatandaşın kafasında soru işareti bıraktı.

Kentin pazar günlerinde nabzının attığı meydanlardan olan Kapalı Pazar yerinin bitişiğinde bulunan set duvarının üzerinde yiyecek artıkları yer aldı. Artıkların arasında ekmek kırıntıları, yumurta, mandalina kabukları gibi artıklar görüldü. Cadde kenarında oluşan görüntü vatandaşın gözüne battı.

Vatandaşlar konu ile ilgili ikiye ayrıldı. Bazı vatandaşlar artıkların sokak hayvanları için bırakıldığı ve duyarlı bireylerin bu şekilde yağmurda hayvanlara yiyecek sağladığını söylediler. Sokak hayvanları kentte, belediyenin de hizmetleri ile üst seviyelerde önem taşıyor. Açılan kedi köyleri ve can dostlar oyun parkları ile kent halkı dostları ile vakit geçirebilecekleri alanlara kavuştular. Kentin hemen hemen her köşe başında yer alan mamalar ve su kapları da oldukça takdir topladı.

Set boyunda oluşan kötü görüntüye bir diğer tespit ise artıkların duyarsız vatandaşlarca çöpe değil de bölgeye bırakıldığı oldu. Kent halkı temizlik kentin sağlığı açısından duyarsız vatandaşları biraz olsun hassasiyete davet etti.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com