Yılbaşı beklentiyi karşılamadı

Yeni yıl için umutlanan esnaf, çam ağaçları ve pastalarını süsleyerek vitrinlerini halkın beğenisine sunmuştu. Ancak yılbaşı beklentilerin birçoğunu karşılayamadı, ağaçlar ve pastalar raflarda kaldı.


Yılbaşı’ndan beklentisi büyük olan esnaf umduğunu bulamadı. Yılbaşı ağaçlarını beklentiyle getiren esnaf istediği satışı yapamadı. Doların yükselişi, vatandaşın alım gücünün düşmesiyle işleri kötü giden esnafı yılbaşı umutlandırmıştı. Çiçekçiler canlı ve cansız çam ağaçlarını, pastacılar pastalarını görücüye çıkardı.

Alım gücü düşen vatandaşlar ise eğlenceyi lüks olarak gördü. İlk etapta düşünülen tencereye ne gireceği oldu. Çiçekçilerin süslediği ağaçların çoğu kendilerine kaldı. Satılanlar ise canlı ağaçlar oldu.

Yılbaşı için ekstradan 5 büyük süslü çam ağacı getiren Burak Ünal, “Çoğunu sattık ama elimizde kalanlar da oldu. Satılanlar da genelde eş dost tarafından alındı. Alınanlar ise canlı çiçek ve ağaçlar. Daha sonra da ofis ve evlerde kalması açısından onlar tercih ediliyor. Fiyatı ise 200 TL’ydi. İnsanlar daha çok acil ihtiyaçlarını düşünüyor.” dedi.

Ağaçların çoğu çiçekçi dükkanlarında kaldı. Pastanelerde yeni yıl için hazırlanan pastaların da birçoğu raflarda kaldı. Yeni yılın ardında süslü çam ağaçları ve Noel babalı pastaları bıraktı.

Yıldız Sağlam – G. Nermin YıldızBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com