Vali Tavlı ÇOMÜ’lü öğrencilerle bir arada

2018’in, Türkiye’nin turizmde atılımına vesile olması için Troia Yılı ilan edilmesiyle birlikte çeşitli platformlarda kentin dinamikleriyle bir araya gelen Vali Orhan Tavlı, ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesi’nde ÇOMÜ öğrenci topluluklarının temsilcileriyle görüş alışverişinde bulundu.

Vali Orhan Tavlı, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, İl Kültür Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem ve Prof. Dr. Süha Özden, Öğrenci Konseyi Başkanı Alperen Uysal ile ÇOMÜ’de faaliyet gösteren öğrenci topluluklarının temsilcileri bir araya geldi.

2018 Troia Yılı İcra Komitesi Üyesi Armağan Aydeğer; Troia’nın önemine değinen sunumunda Troia’nın doğu ve batı arasındaki diyaloğun ve mücadelenin en köklü simgesi olduğunu belirterek “Troia Yılı’nın ülkemiz için uluslararası düzeyde kültür ve turizm hamlesi olacağına inanıyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer öğrencilerle bir araya gelmekten her zaman mutluluk duyduklarını ifade ederek başladığı konuşmasında “Sayın Valimiz 2018 Troia Yılı ile ilgili öğrencilerin de fikirlerinin değerli olacağını ifade ederek öğrencilerimizle bir araya gelmek istediklerini belirttiler. Biz de sınav dönemi olmasına rağmen böyle bir toplantıyı organize ettik. Katılımınızdan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı 2018’in Troia Yılı olması için çalışmaların 2016 sonlarında başladığına dikkat çekerek “O tarihten bugüne çok farklı sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları ile bir araya geldik. Kalenin Sesi gazetesinin, üniversitemizde faaliyet gösteren çok sayıda öğrenci topluluğuyla yaptığı röportajlar dizisini okudum. Toplulukların Çanakkale ile kaynaştığına şahit oldum. Çanakkale ile bütünleşme arayışı içerisinde olduklarını gördüm. 2018 Troia Yılı’nın bu birlikteliği pekiştireceğine inanıyorum. Bugün öğrencilerle bir araya gelmenin heyecanını yaşıyorum” dedi.

Toplantıda tüm öğrenciler sırayla söz aldı. Şubat ayının 2.yarısında aynı toplantının bir kez daha yapılması konusunda fikir birliğine varıldı.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.