Kentli martılar

Kent nüfusunun içerisinde yer alan Çanakkaleli martılar kente renk katmaya devam ediyor. Vatandaşların beslediği martılar objektiflere dikkat çekici görüntüler oluşturdu.

İstanbul’da yaşayanların ve bulunanların yakından tanık olduğu görüntülerden olan feribotlarda martılarla seyahat durumu Çanakkale’de de hayat buluyor. Kordonda bulunan Golf aile çay bahçesinin yanı başında sürü halinde bulunan martılar kentliler tarafından besleniyor. Zaman zaman beslenen martıların uçamadıkları da gözden kaçmıyor. Vatandaşlar bu noktada ikiye ayrıldı. Bazı vatandaşlar martıları beslemenin olumlu olduğunu düşünürken bazıları da canlılara kötülük yapıldığını iddia etti.

Kentliler tarafından beslenen martıların zaman zaman uçamadıkları gözlenirken canlıların tembelleştiği ve doğaları gereği avlanma yetilerini kaybettikleri düşünüldü. Kentte obez martı görüntüleri oluştu. Martıların bir kısmının şişkin görüntüleri ve ağır hareketleri ilgi çekti.

İnönü köprüsünde, Atatürk köprüsünde ve golf aile çay bahçesinde kent nüfusuna dahil olan martılar şehir için renk oluştururken vatandaşlara da arkadaşlık yapmaya devam ediyorlar.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com