Kaba çağrı!

Barbaros Mahallesi Baklacı Sokak’ta bulunan arsada çöpler büyük sorun oldu. Bir süredir çözülemeyen soruna dayanamayan vatandaşlar, çareyi duyarsızları kabaca uyarmakta buldu.
Barbaros Mahallesi Baklacı Sokak’ta bulunan boş arsaya bırakılan çöpler sokak sakinlerini çileden çıkardı. Boş arsadan eksik olmayan çöpler, görüntü kirliliğinin yanı sıra kötü kokularla de çevreye rahatsızlık verdi.
Uzun süredir devam eden çöp sorunu sokakta huzur bırakmadı. Çevreye duyarsız vatandaşlar tarafından arsaya atılan çöplerin yarattığı sorunun çözülebilmesi için belediye çöp kutularını sokağa gönderdi. 4 tane konteynırın getirildiği arsada sorun yine çözülmedi.Yarısı boş yarısı dolu olan konteynırları dikkate almayan vatandaşlar çöpünü arsaya atmaya devam etti. Durumdan rahatsız olan ve defalarca uyarı yapmalarına rağmen sorunu çözemeyen sokak sakinlerinin bazıları çareyi kabaca uyarmakta buldu.
Arsaya yazılan “Çöp Atma Hayvan” yazısı ise hepimizi düşündürdü. Yapılan duyarsız bir davranışa kabalıkla cevap vermek ve hep birlikte bu gezegende yaşamımızı sürdürdüğümüz diğer canlıları yani hayvanları, hakaret olarak kullanmak ne kadar doğru?

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com