Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni yıl mesajınız var!

Çanakkale’deki kamu kurumları ve

Çanakkale’deki kamu kurumları ve siyasi başkanlar tarafından mesaj yayımladı.

TAVLI’DAN TROİA YILI MESAJI

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı: “2017 yılını geride bırakarak büyük coşku ve umutla yeni bir yıla girecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Devletimizin ve milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan Çanakkale’mizin huzur ve güvenlik başta olmak üzere her anlamda daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için kamu kurum ve kuruluşlarımız ve vatandaşlarımızla elbirliği ile çalıştığımız bir yılı geride bıraktık. İlimiz için özel ve anlamlı bir yıl olacak 2018’de Çanakkale sahip olduğu; tarihi, doğal, turistik, kültürel zenginlikleriyle daha da ön plana çıkacaktır. Troia’nın UNESCO Dünya Mirası Listesine girmesinin 20. yılı olması nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından 2018 yılı “Troia Yılı” ilan edilmiştir. Sadece ilimiz için değil ülkemiz ve dünya açısından da önemli bir kültür mirası olan Troia Antik Kenti, 2018 yılında tamamlanacak olan Troia Müzesi’yle ilimizin tanıtımına ve turizm potansiyeline önemli bir katkı sağlayacaktır. 2018 yılının bölgesel ve küresel önemi artarak devam eden Ülkemizin çok daha güçlü ve müreffeh olması için Milli Birlik ve beraberlik içerisinde azim ve kararlılıkla çalışacağımız bir yıl olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, yeni yılın ülkemize ve dünyaya; sağlık, mutluluk, huzur getirmesini umuyor, tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum.”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan: “Her birimiz; güzel anlar ve yepyeni anılar biriktirmeyi umut ettiğimiz 365 günlük yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu soğuk günlerde yüreklerimiz, yeni yılda bizi beklediğini umut ettiğimiz güzel ve aydınlık günlerin sıcağıyla ısınıyor. Yeni bir yılla birlikte, yeni ve güzel başlangıçlara uyanmanın inancı, güzel kentimizde tüm varlığıyla hissediliyor. Sevgili Çanakkaleliler, ışıldayan gülümsemelerle dolu yeni bir yılda, sağlığınızın, başarınızın ve mutluluğunuzun sürekli olmasını, dilediğiniz tüm güzelliklerin 2018 yılında sizinle olmasını dilerim. Barış dolu, mutlu yıllar temennimle…”

Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ: “2017 yılı ülkemiz milletimiz ve Çanakkale’miz için birçok yatırımın yapıldığı yıl oldu, İnşallah 2018 yılında da kalkınma hamlemizi her alanda sürdürmeye devam edeceğiz. Diliyorum insanlık içinde 2018 yılı 2017 yılından her anlamda daha güzel geçsin. Çanakkale’miz için 2018 yılı çok önemli bir yıl inşallah bu yıl Troya yılını idrak edeceğiz. Yerli ve Yabancı bir çok turisti şehrimizde ağırlayacağız. Bu duygu ve düşünceler ile Tüm vatandaşlarımızın yeni yılını tebrik ediyorum.”

Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi: “El ele vererek kenetlendiğimiz üyelerimizle, kalpleri bizlerle atan dostlarımızla, kararlılıkla sürdürdüğümüz örgütlü mücadelemizle, Nuriye ve Semih’le, 2017’de zorluklara hep birlikte göğüs gerdik, yan yana durduk, birbirimize umut olduk. 2018 yılının ihraç edilen, açığa alınan, sürgün edilen üyelerimiz başta olmak üzere, tüm eğitim ve bilim emekçilerinin yarınlara güvenle bakabildiği, karşı karşıya kaldıkları baskıların ve hukuksuzlukların son bulduğu bir yıl olmasını umut ediyoruz. Emeğin ve insanca bir yaşamın hakim olduğu, savaşın ve sömürünün olmadığı, demokratik, laik ve özgür bir ülkede, barış içinde bir arada yaşama mücadelesinin 2018 yılında daha da güçleneceğine dair inancımızla, bütün eğitim ve bilim emekçilerinin yeni yılını kutluyoruz.”

Eğitim-İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu: “Her türlü hak alma çabasının ve mücadelesinin baskı ve şiddet ile durdurulmak istendiği; temel hak ve özgürlüklerin rafa kaldırıldığı; işsizlik ve yoksulluğun kalıcılaştığı; laik, demokratik, bilimsel ve kamusal eğitimin askıya alınmaya, Cumhuriyet eğitim sisteminin tasfiye edilmeye çalışıldığı, Atatürk ilke ve devrimlerinin yok edilmek istendiği bir yılı geride bırakıyoruz.  Böyle bir süreçte, tüm olumsuzluklara karşın Eğitim-İş, emek, demokrasi, özgürlük ve ülkeye sahip çıkma mücadelesinin hep içinde, hep önünde olmuştur. Emeğin karşılığının alındığı, yokluk ve yoksulluğun bittiği, işsizliğin unutulduğu, toplumsal barışın ve kardeşçe yaşamın egemen olduğu, insan haklarına ve düşünce özgürlüğüne verilen değerin karşılığını bulduğu tam bağımsız Türkiye özlemiyle, yeni yılınızı kutluyoruz.”

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu: “2018 yılında da yapacağımız tüm hizmetlerde halkımızı daha iyiye, daha doğruya götürmek, onların huzur ve güven içerisinde olmalarını sağlamak için daha fazla çalışmak zorunda olduğumuzun bilinci içerisindeyiz. Hizmet etmekten büyük kıvanç ve onur duyduğum, değerli Çanlı hemşerilerim başta olmak üzere, ilimizin, ülkemizin ve tüm insanlığın yeni yılını en samimi duygularımla kutluyorum. Yüce Allah’tan, 2018 yılının, insanlık dramlarının sona erdiği, dünya ve manevi hayatımızın en ulvi duygularla yaşanacağı, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yıl olmasını diliyorum.”

Çanakkale İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı İsmet Balkan: “Milletimizin, adaletten yoksun, devlet gücüyle hareket eden siyasi hegemonyaları değiştirme gücü var. Bu güçle milletimiz, demokrasiden sapmadan, Türkiye’nin önünü açmaya karar vermiştir. Milletimiz, kararmakta olan ufkumuzu, ‘!İyilik Güneşi’ ile aydınlatarak ileriye bakmaya azimlidir. Milletimiz, yeni bir siyasal hareketle, yeni bir iktidarla, güçlü bir Türkiye yoluna devam etmek niyetini açıkça beyan etmektedir. İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığı olarak, 2018 yılında Çanakkalelilere daha İYİ bir gelecek hazırlamak için var gücümüz ile çalışacağız. 2018 ile birlikte Çanakkale İYİ olacak.”

Ziraat Odası Çanakkale Şubesi Başkanı İsmail Kaya: “Her yeni yıl, sorunların aşılması yolunda inançları güçlendirir, beklentileri artırır. Geçmişin değerlendirmesi yapılarak, yeni hedefler, değişimler için fırsat oluşturur ve insanların geleceklerine umutla bakmasını sağlar. Çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğe ilişkin kaygılarını en aza indirebilmek, onlara daha güzel günler bırakabilmek, yeniliklere açık, her zaman gurur duyacağımız bir Çanakkale olarak ilerlemek için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Tüm hemşerilerimin bu bilinçle, güçlü ve gelişmeye ulaşma yolunda yılmadan çalışması ve ülkemize sahip çıkması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın sağduyusu, fedakarlık ve sorunların aşılması yolunda gösterdiği birlik ve dayanışma, güçlü Ülkemizin en önemli güvencesidir.Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimizin yeni yılını kutluyor, 2018 yılının milletimiz, ülkemiz, dünyamız ve tüm insanlık için hayırlar getirmesini diliyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech