Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Sokak hayvanları için pazardayız”

Çanakkale Hayvanseverler Derneği, Cuma

Çanakkale Hayvanseverler Derneği, Cuma pazarında açtıkları sokak hayvanları yararına tezgahta satışlarını sürdürüyor. Gelen tepkilerin çeşitli olduğunu ifade eden dernek üyeleri; “Sokak hayvanları için buradayız” dedi.

Çanakkale Hayvanseverler Derneği tarafından yapılan sokak hayvanları yararına açılan tezgah Cuma pazarında satış yaptı. Satılanların gelirini sokak hayvanları yararına harcayan dernek üyeleri vatandaşın takdirini topladı. Tezgahta; bebek kıyafetleri, şallar, el yapımı süs eşyaları, ayakkabılar ve giysiler yer alıyor. Bu ürünlerden bazıları, ikinci el bazıları ise kullanılmamış. Satılan ürünler dernek üyeleri tarafından bağışlanıyor ya da el emeği ile yapılıyor. Dernek dışından da gönüllüler aldıkları ve bağışladıkları ürünlerle projeye destek oluyor. Projenin sloganı ise “1 lira 3 lira 5 lira” olarak belirlenmiş.

“ONLAR İÇİN BURADAYIZ”
Dernek üyelerinin ise tezgah hakkında sözleri şöyle:

Necla Uludoğan, “İkinci el ve sıfır ürünlerin yanı sıra dernek üyelerimizle yeteneklerimizi kullanarak üretiyoruz. Çok da güzel tepkiler alıyoruz. Başka yerlerden alışveriş yapmak yerine buradan alarak hayvanlara da destek olunuyor.”
Nilgün Celbir, “Kimisi sokakta kalan insanlar varken hayvanlara mı diye soruyor. Kimisi de sırf sokak hayvanları dediğimiz için bir şey almasa bile katkıda bulunuyor. İnsanların tepkileri değişik. Burada kazandığımız bir kuruş bile hayvanlara destek demek, onlar için buradayız.”
Ayla Çeviker, “Yaptığım ürünlerle tezgaha katkıda bulunuyorum. Keyifle yapıyor, çok güzel geri dönüşler alıyoruz.”

Yıldız Sağlam – G.Nermin Yıldız

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech