Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güzel şeyler de oluyor

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde vatani

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde vatani görevini yapan ÇOMÜ BESYO mezunu Eyüp Coşkun, bitkin ve ürkek bir halde Nizamiye kapısına gelen bir sokak köpeğini sahiplendi.

Hakkari Şemdinli’de vatani görevini Asteğmen olarak yapan ve 2016 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi BESYO’dan mezun olan Eyüp Coşkun, bitkin ve ürkek halde üs bölgesine gelen bir köpeği sahiplendi. Köpeği ilk olarak askerler gördü ve yardım ederek nizamiyeye bağladı. Askerler tarafından köpeğe Fadime ismi verildi. Üs bölgesinde bulunan yaklaşık 40 tane köpekten korkan Fadime isimli köpek üs bölgesinden kaçtı. Aradan 1 gün geçtikten sonra Fadime tekrar üs bölgesine döndü. Burada vatani görevini Asteğmen olarak sürdüren Eyüp Coşkun, Fadime’yi çok severek sahiplendi. Fadime ve Asteğmen Coşkun gün geçtikçe birbirlerine biraz daha bağlandı. Asteğmen Coşkun’u hiç yalnız bırakmayan Fadime, arazi görevlerinde de Eyüp Coşkun’un yanından ayrılmaz oldu.

“HAYVAN SEVGISINE KAYITSIZ KALMADILAR”

Vatani görevini tamamlayan Asteğmen Eyüp Coşkun, Fadime’yi üs bölgesinden alarak ailesinin yanına, İstanbul’a döndü. Diğer aile fertleri de Fadime’yi çok sevdi. Eyüp Coşkun Fadime isimli köpekle tanışma hikayesinden şu sözlerle bahsetti: “Ne desem az kalır. Yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce mesaj ve çağrı aldım. Oraya gelip seni ve köpeğinizi alıp dönelim diyen bile oldu. Tüm masrafları karşılamak istiyorum diyen de oldu. “Kardeşim elimden bir şey gelmiyor ama gönlüm seninle” diyen de oldu. Ülkemizde çok fazla hayırsever ve güzel insan var. Buna şahit olmak hayatımda önemli bir yer tutacak. Umarım 2018’e kızımla birlikte girerim.”

“ÖRNEK OLACAK DAVRANIŞ”

Geçtiğimiz aylarda Erzincan Orduevi’nde  yavru kediye yapılan işkence, Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Aradan kısa bir zaman geçtikten sonra Eyüp Coşkun’un göstermiş olduğu bu vefa örneği vatandaşların yüreğine su serpti. Sosyal medya hesabında Fadime ile birlikte çekilmiş fotoğrafını paylaşan Eyüp Coşkun, çok sayıda hayvan severin bu davranışından ötürü kendine teşekkür ettiğini de belirtti.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech