Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Arkeoloji Müzesi kentte kalsın

Çanakkale Kent Konseyi Kültür

Çanakkale Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi bilgilendirme genel kurulu Çanakkale Kent Konseyi toplantı salonunda yapıldı. Taşınması gündemde olan Arkeoloji Müzesinin kentte kalması için kamuoyu oluşturulması konusunda da kamuoyu oluşturulması gerektiği gündemde yer aldı.

Genel Kurul’da Kültür ve Sanat Meclisi Eşbaşkanı Zerrin Saraçoğlu, meclisin gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Faaliyetler kapsamında gerçekleştirilen söyleşiler, sanat sokakta buluşmaları katılımcılara aktarıldı. Genel Kurul’da Seramik Çalışma Gurubu kolaylaştırıcısı Sinem Kınay gerçekleştirdikleri söyleşiler ve önümüzdeki dönemde yapmayı planladıkları faaliyetler hakkında konuşuldu. Genel Kurulda ayrıca Kültür ve Sanat Meclisi tarafından Troia Yılı için hazırlanan projelerle ilgili katılımcılara bilgiler verildi.

Görüş ve öneriler bölümünde söz alan katılımcılar; “Sanat Köyü Projesi” çalışmalarının tamamlanarak bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ettiler. Taşınması gündemde olan Arkeoloji Müzesinin kentte kalması için kamuoyu oluşturulması ve etnografya müzesi açılmasının yanı sıra kilise meydanının kültür ve sanat alanı olarak kullanılması için çalışmalar yapılması gerektiği ifade edildi.

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech