Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YENİ YIL SOHBETLERİ

Bu pazar artık koca

Bu pazar artık koca bir yıl geride kalmış olacak. Acısıyla tatlısıyla yaşadığımız yılı değerlendirmek, dersler çıkarmak şu son günlerde yapmamız gerekenler aslında. Bu yıl sağlık, kilo denetimi açısından da kendimizi bir gözden geçirip yeni hedefler koysak. Sonuçta her şeyin başı sağlık diyoruz değil mi?

Güzel dilekler diliyoruz, mutlu anlar, sağlık kokulu hayatlar diliyoruz. Bunları gerçekleştirebilmek için bedenen ve ruhen iyi hissetmek gerekir. Bu yolun başında da beslenmeniz bulunmaktadır. Her şeyden önce kendini sevmekle başla ama bu yolculuğa. Ne olursa olsun fiziki kaygılarını bir kenara bırak. Bunun için hayatın çok kısa olduğunu anlatmama gerek yok herhalde. Bak, geçti işte bir yıl… Şimdi bedenine bak, fazla değil mi? Zaten yükün az değil bir de zor nefes aldırıyor değil mi? Gerek yok. Bunu sen de başarabilirsin, biliyorsun. Hedeflerini belirle, kendine inan! Çünkü sen seni çok seviyorsun. Bir defter edin kendine, lüzumsuz şeyleri beslenmende bulundurduğun için sıkılmaya başlayacaksın. Yazmaktan usanacaksın. Artık tükettiğin fazlalıkların yükünü taşımayacaksın. Bu sene senin senen olacak. Yılma!

Bu sene daha sabırlı olmayı dene… Şu gitmeyen 2-3 kilonun peşini bırakma diyorum yani anla işte. Hayatına kendi başarınla kucak aç. Bu sene hiç yemediğin kerevize bir şans ver ya da. Sana ne güzellikler katıyormuş bir görelim olmaz mı? Şu diyetisyenlerin, hekimlerin, sağlığa yolu düşmüş herkesin söylediği var ya hani; su. Bu sene onu hakkıyla tüket. Daha iyi hissettiğini ve toksinlerinden temizlendiğini gör. Bu sene daha çok hareket etmek için 1 ocaktan itibaren daha fazla adım atmaya başla. Hemen güzel birkaç uygulama edin. Kendini kontrol altına aldığında disipline başarının da geldiğini göreceksin.

Kokusunu biraz sevmediğin süt var ya gebe, güzeller güzeli annem, karnındaki parlak gelecek için içerisine tarçın ya da Hindistan cevizi katarak tüketmeyi dene mesela. Ya da sağlıklı diye bol bol tükettiğin bulgur pilavının porsiyonunu küçültsen mi acaba?

Her şeye o kadar dikkat etmene rağmen hala bir şeylerde sorun var. Bir dirençtir ki bir türlü kıramadın. D vitamini ya da benzeri elzem vitamin- mineral değerlerine bir baktırsan, boşuna çabalamak yerine. Bu sene hedeflerin o kadar çok olsun ki sen seni daha çok sevmek için çabala. Hem de keyifle hem de sağlıkla…

Sana küçücük bir tavsiyem ya da yok yok sohbet ediyoruz tavsiye demeyelim. Gerçekçi ol. Hayatında daha hafif ya da daha sağlıklı hissetmek için çıktığın bu yolda üzülerek değil, kabullenerek yürümen gerekir. Pes etmekle sabırlı olmanın, kabullenmekle daha da hırslanman gerekirken omuzlarını düşürdüğün arasında epeyce fark var unutma!

Sanıyorum diyetisyeninin ruh halini anladın. Bu sene baya hırslı olacağız sevgili okurum tamam mı? Ne istersek bizim elimizde. Asla bir poğaçaya gönül vermeyeceğiz! Değil mi?

Çok ama çok mutlu, çokça sağlık dolu, bereket ve azimle süslenmiş bir yıl diliyorum kendim ve sevgili kurumum Diyet-D adına. Bedeninle ilgili her yolculukta; kısa ya da uzun. Ben hep yanındayım. İyi ki varsın. İyi ki varım. Unutma önce kendin! Tekrar et hadi; iyi ki varım…

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech