Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çat Kapı Projesi ile Milli Şair anıldı

İstiklal Şairi Mehmet Akif

İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 81. yıl dönümü olması sebebi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve GESTAŞ A.Ş.’nin işbirliğinde “Çat Kapı” projesi yürütüldü.

Proje kapsamında  “Mehmet Akif Ersoy’u Tanıyıp Anlamalarını Sağlama Etkinliği” düzenlendi. Etkinlik, 19-29 Aralık 2017 tarihleri arasında, Çanakkale il merkezi, Lâpseki ve Eceabat ilçelerinde, ortaokul öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirildi.

“Çat Kapı” projesi kapsamında “Mehmet Akif Ersoy’u Tanıyıp Anlamalarını Sağlama Etkinliği” Cumhuriyet Ortaokulunda yapıldı. Etkinlikte Mehmet Akif Ersoy ve Hamdullah Suphi Tanrıöver (İlk Milli Eğitim Bakanlarımızdan) rolleri profesyonel tiyatro sanatçıları tarafından merak uyandırmak amacıyla öğrencilerin haberi olmadan sınıflara girilerek sahnelendi. Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri etkinlikten duydukları memnuniyeti şu sözler ile kaleme aldılar: “Yapılan etkinlikten Mehmet Akif Ersoy’un ne kadar kararlı ve vatansever olduğunu anladım. Her Türk vatandaşının olduğu gibi Mehmet Akif’in de bağımsızlığa ne kadar düşkün olduğunu anlayıp Kurtuluş Savaşı’nın hangi şartlarda kazanıldığını bir daha yaşadım. Dinledikçe duygulandım, dinledikçe fedakârlığın aslında ne demek olduğunu fark ettim. İyi ki böyle bir etkinlikte bulundum ve böylelikle değerlerimize sahip çıkmanın önemli olduğunu bir kez daha anladım.”

“Etkinlik ile eskiden hayatın ne kadar zor olduğunu, buna rağmen Mehmet Akif Ersoy’un ne kadar iradeli ve başarılı olduğunu anladım. Kendimi Mehmet Akif Ersoy’un yanında gibi hissettim ve çok heyecanlandım. Bu duyguyu bana yaşattığınız için teşekkür ederim.”

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech