Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Çanakkale kırsalı örnek olacak”

Gökçeada Dereköy Şahinkaya Mahallesi’nin

Gökçeada Dereköy Şahinkaya Mahallesi’nin köy içi yollarının yapımıyla alakalı ihale gerçekleşti. Çanakkale’nin son dönemde artan nüfusuyla beraber artık göç alan bir şehir olduğunu vurgulayan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan,Çanakkalemizin kırsal yaşamı diğer şehirlere örnek olacak.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Çanakkalemizin köylerini güzelleştirmek ve kırsal yaşamı kalkındırmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu yıl köylerimizin ulaşım sorununa çözüm bulmak adına 130’un üzerinde köye toplam 138.000 m2 parke taşı döşeme işlemi gerçekleştirildi. İmkanlar dahilin de bu sayıyı arttıracağız. Bu kapsamda Gökçeada Dereköy Şahinkaya Mahallesi köy içi yollara döşenmek üzere 6280 M2 beton parke taş ve 75 metre beton yol yapımının ihalesi yapıldı.”

Turan, “Çanakkalemizde kırsal yaşamın yaşam kalitesini arttırmak için ciddi çaba sarfediyoruz. Tüm köylerimizin yol ve taş ihtiyaçlarının olduğunun farkındayız. Bu anlamda planlamalarımızı bu yönde yapıyoruz. İlgili kurumlarımızla sık sık bir araya gelerek imkanlar dahilinde ihtiyaçların karşılanması üzerine istişareler gerçekleştiriyoruz. Çanakkalemizin kırsal yaşamı diğer şehirlere örnek olacak. Son dönemde artan ziyaretçi sayısıyla beraber aynı zamanda istatistikler göç alan bir şehir konumuna geldiğini bizlere göstermektedir.”

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech