Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Eşekler bile anladı”

Çanakkale  Kepez Beldesi’nin CHP’li

Çanakkale  Kepez Beldesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Kangren haline gelmiş ulaşım sorununu gündeme getirmek, sağlıklı bir şekilde tartışılmasını sağlamak ve çözüme ulaştırmak için elimizden gelen her yöntemi kullanıyoruz. Konu herkesin gündemine girsin diye eşekle birlikte bile yürüdük. Sorunun yer ve durak olmadığını eşekler bile anladı” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan sosyal medya hesabından “Anlamayana ve hala anlamamak isteyenlere! Eşekler bile anladı” başlığı ile yaptığı paylaşımda şöyle dedi;

Sorun; vatandaşı, şoförü, kooperatifi ve paydaşları ile tüm Çanakkale’yi mutsuz eden ulaşım sorunudur. Sorun ne tek başına hastanelerin yeri ne de otobüs duraklarıdır. Hal böyleyken binecek otobüs bulamayan vatandaşı, yiyecek ekmek bulamayan şoförü, zarar eden kooperatifi konuşmak, çözüm önerilerinde bulunmak, kangren haline gelmiş ulaşım sorununda çözüm arayanlara omuz vermek yerine, gözden düşenlerin yeniden göze girmek için yaptıkları ucuz provokasyonlara alkış tutmak kentin sorunlarından habersiz olmak demektir.

Ulaşım sisteminin kaymağını yiyenlerin durakları da yapması gerektiğini sonuna kadar zorladığımız halde cevap alamayınca devlet kurumlarının tabii oldukları ihale sürecini ve prosedürünü işleten belediyemiz ‘Şöhretler Otobüs Durağını’ yeni devlet hastanesinin önüne 25 Aralık 2017 Pazartesi günü monte etmiştir. Resmi sürecin gerektirdiği süreyi fırsat görüp kendi partisinin İl ve ilçe örgütlerine ‘siz işe yaramıyorsunuz, ben size göstereyim’ diyerek hastanenin çalışmadığı tatil gününün gecesi, yani ortada vatandaş yokken ucuz ve komik şov yapanlar, 2.500 kişilik beldede ihale ettikleri 80-100 taksi durağının açıklamasını da benzer şovlarla yaparlarsa mutlu oluruz.

Kangren haline gelmiş ulaşım sorununu gündeme getirmek, sağlıklı bir şekilde tartışılmasını sağlamak ve çözüme ulaştırmak için elimizden gelen her yöntemi kullanıyoruz. Konu herkesin gündemine girsin diye eşekle birlikte bile yürüdük. Sorunun yer ve durak olmadığını eşekler bile anladı. Şöhret olmak isteyen herkesi basit numaralarla prim yapmak yerine bu soruna dikkat çekmeye çağırıyoruz.

Şöhretler Durağı yerine takıldı.

Durak sorunu (!) çözüldü.

Ya ulaşım…..”

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech