Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Adaylara e-sınav kolaylığı

Milli Eğitim İl Müdürlüğü’ne

Milli Eğitim İl Müdürlüğü’ne bağlı Özel Eğitim Kurumları Birimi’nden alınan bilgiye göre; Çanakkale’nin ehliyet e-sınav merkezi eski Sosyal Bilimler Lisesi yeni Ömer Mart Ortaokulu olarak belirlendi.

Birkaç gün önce haberlerimiz arasında, Çanakkale’de e-sınav merkezi olarak Sosyal Bilimler Lisesi’nin hazırlandığı bilgisine yer vermiştik. E-sınav merkezi için belirlenen okul ile ilgili alınan bilgilere göre; eski Sosyal Bilimler Lisesi, yeni adıyla Ömer Mart Ortaokulu ehliyet için e-sınav merkezinin hazırlıkları sürüyor. Yeni yılda faaliyete geçmesi beklenen e-sınav, adaylar için büyük kolaylık sağlayacak.

EHLİYET SINAVLARINI KOLAYLAŞTIRACAK
Ehliyet sınavında yapılan teknolojik değişikler yeni yıldan itibaren Çanakkale’de de uygulanmaya başlayacak. Çanakkale’deki elektronik sınav merkezi için ise Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Özel Eğitim Kurumları Birimi’nden alınan bilgilere göre; eski Sosyal Bilimler Lisesi yeni Ömer Mart Ortaokul’u hazırlanıyor. Çanakkale’de olmayan e-sınav merkezi, adayları Bursa, Balıkesir gibi illere yönlendiriyordu. Yeni yıldan itibaren kullanıma açılacak olan merkez, Çanakkale için de ehliyet sınavlarını kolaylaştıracak. Yüz tarama sistemi ile gerçekleşecek olan sınavın bir diğer avantajı ise sonuçların anında alınabilecek olması.

Yıldız Sağlam – G. Nermin Yıldız

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech