Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milli Şairimiz Unutulmadı

Kentin önde gelen siyasi

Kentin önde gelen siyasi aktörleri, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümü kapsamında mesaj yayımladı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan: “Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un her zaman dizelerinde gururla okuduğumuz, her fırsatta dile getirdiği vatan ve millet sevgisi bizler için adeta bir ışıktır. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümünde Milli Şairimiz Ersoy’u rahmet ve şükranla yâd ediyoruz.”

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Saime Çetin Aydoğan: “27 Aralık 1936’da aramızdan ayrılıp Hakkın Rahmetine kavuşan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy milletimizin kutup yıldızıdır. Çünkü milletinin dertlerini derdi bilmiş, hiçbir zaman kendi sıkıntılarını öne çıkarmamıştır. ‘-Bir daha İstiklal Marşı yazılsa, nasıl yazardın?’ diye soranlara: “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” diyen Mehmet Akif’in bu dileğine canı gönülden katıyor, hepinizi bu duygu ve düşünceler içinde saygıyla selamlıyorum.”

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu: “’Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak…’ dizeleriyle başlayan ve Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi olan, Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 81. yılında minnetle ve saygıyla anıyoruz.”

Haber Merkezi

 

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech