Yapılana Kadar Durmayak!

Ben olsam o otobüse durak diye binmem! Vatandaşın aklı ile dalga geçmiş sayarım kendimi. Bu, düğünü derneği kurup da damadı sonra buluruz demek gibi bir şey değil mi? Ev yapıp da kapısını yapmamak, gömlek giyip de pantolon giymemek gibi değil mi? Nerde kaldı kurumlar arası koordinasyon! Milyonluk yatırım yapıp hastane yapmışsınız, durağı benim babam mı gelip yapacak?

Burada bir çukur kazalım içine düşeni taşlarız zihniyeti var biraz sanki. A kişisi B kişisi, siyasi aktörler falan değil konunun ortasına sürüklemeye çalıştığım, Vatandaş! Hastanenin uzak olması da derdim değil aslında. Zaten önemli olan insanları daha az hastaneye gider hale getirmek değil mi? Sadece devletlerin değil dünyanın ana hedefi insanı sağlıklı yaşama kavuşturmak değil mi? Bunu daha çok ve daha büyük hastaneler inşa ederek yapmaya çalışmak, suçu önlemek için daha çok hapishane açmak ile aynı şey… Ama biz daha bunu tartışma evresine gelemedik. Biz durağı kim yapacak, ne zaman yapacak, nasıl bir durak olacak onu tartışıyoruz. Hastane eskidi gitti, biz durak konuşuyoruz. Yani işin özünde, siyasi manevralarda vatandaşı eziyoruz. Ben olsam soğukta bekler, ne o durak otobüse biner, ne kek yerim, ne çay içerim. Vergimi veriyorum. Vermesem ne olur? Öyle böyle alıyorsun zaten. Durak niyetine bana otobüs mü getirdin? Kurumları teşvik etmek, doğru hizmete çağırmak hepimizin görevi ama dalga geçerek değil. O otobüs getirmiş, o kepçe getirmiş, sonra polis gelmiş, olaylar olaylar! Konu ne? Durak yok! Otobüs var mı? Var. Hastane var mı? Var. Hasta var mı? Var. Yol var mı? Çok şükür, o da var! Durak var mı? Yok, Otobüs var! He, döndük başa! Kek var, çay da var!

Millet marsa pırasa dikti hasat yapacak. Aya çay içmeye gidecek hale geldiler. Bizim kent gündemimizde ne var. Durak var mı, yok o zaman otobüs var! Kek yiyecek vatandaş da çok sayıda var! E olur o iş!
Hastanesinin önünde durağı olmayan, olmadığı için de belediyelerin birbirine girdiği kentin Troia Yılına girmesine 7 gün kaldı. Allah vere de bir anda turist yağmuruna tutulmasak! Zaten yabancı turisti kente çekemiyoruz kaza ile gelip de bir hastalanırsa naparız! ‘Yapılana kadar durak’ yazısını nasıl çevireceğiz yabancı dile! Üstüne Troia Yılı otobüsü falan yazalım bari de yabancı turiste faaliyet diye izah ederiz.
Ama ‘Yapılana Kadar Durak’ ifadesi güzel! Hastane yapılana kadar durak demiş birisi, durmuşlar sonra. Şimdi de yapılana kadar durak getirmiş birisi… Ne diyorum biliyor musunuz, artık yapılana kadar durmayak ya!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com