Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğretmen sendikaları karşı karşıya

Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi

Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu, Çanakkale Eğitim Bir Sen yönetiminin kentteki okullar ile ilgili açıklamalarına yazılı bir basın açıklaması ile cevap verdi.

Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Eğitim-Sen) Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu olarak, kuruluşumuzdan bu güne kadar Milli Eğitimin her kademesindeki çalışanlarının, Üniversitemizin her kademesinde çalışanların ve Kredi Yurtlar Kurumu  personelinin sorunları, mali ve sosyal hakları, çalışma alanlarındaki fiziki şartlar, sosyal yapılar ve eğitim-öğretim başta olmak üzere tüm sorunları yakından takip ederek, çözümü noktasında mücadele ettik.  Çözümü noktasında sonuç elde edilemediğinde ise durum Kamuoyu ve siz değerli basın mensupları ile paylaşılmıştır. Bu açıklamalar incelendiğinde görülecektir ki; sorunlar ve çözüm önerileri hukukun ışığında yapılmış, gerçekler tüm açıklığıyla ortaya çıkartılmıştır.  Son günlerde;  Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Merkez Atatürk Ortaokulu,  Karacaören İlkokulu ve Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulunda yaşanan problemleri defalarca yetkililerle paylaştık, çözüme kavuşturulması için mücadele ettik. Sonuç alınamayınca bu eğitim kurumlarında yaşananları kamuoyu ile paylaştık. Amacımız kamuoyu ve ilgililer nezdinde farkındalık yaratmak ve kamuoyu baskısı ile çözüme kavuşturulmasını sağlamaktı. Hatta Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulunda yaşananlar, bir muhalefet partisi Çanakkale Milletvekili tarafından Millet Meclisimizin gündemine de taşınmıştır.

Adına sendika diyen, sarı, yandaş sendika Eğitim Bir-Sen’in Çanakkale Şube Yönetim Kurulu Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Merkez Atatürk Ortaokulu,  Karacaören İlkokulu ve Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulundaki sorunlar ve yaşananlar ile ilgili yapılan basın açıklamalarını  çarpıtarak, 3. dönem toplu sözleşme kazanımı olarak lanse ettikleri, başbakanlık genelgesi ile yasal dayanağa kavuştuğunu ifade ettikleri Başbakanlık Genelgesine ve Cuma iznine karşı olduğumuzu,  fitne çıkarmaya teşebbüs ettiğimizi, halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiğimizi ifade eden talihsiz açıklamalarda bulunmuşlar, insanların gözlerinin içine bakarak, yalan ve iftiralarına devam etmişlerdir. Açıklamalardaki bazı sözcükler ve kavramlar cımbızla çekilip, bazı ifadeler çarpıtılmış, bizleri karalayarak ve üç okulda çalışan, yaklaşık 90 çalışanı hiçe sayarak, mensupları olan 3 müdürü aklama, kollama çabasına düşmüşler.”

“AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN…”

“Ziya Paşa’nın bunları tanımlayan güzel bir sözü vardır. Ziya Paşa der ki, ‘Ayinesi İştir Kişinin, Lafa Bakılmaz. Şahsın Görünür Rütbe-i Aklı Eserinde’

Ancak; Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu olarak, buram buram yalan, iftira, garez, kin, nefret ve ayrımcılık kokan açıklamalar karşısında, Kamuoyuna açıklama yapma gereği duyduk. Bu sarı sendikanın yöneticilerini ise müfteri ilan ediyoruz. Bu müfterilerin yalanlarını, iftiralarını görmeniz açısından Kamuoyunun ve siz değerli Basın Mensuplarının, son basın açıklamalarımız başta olmak üzere, daha önce yaptığımız basın açıklamalarını yeniden dikkatlice okumalarını tavsiye ediyoruz. Böylece; gerçekler apaçık ortaya çıkacak, Eğitim Bir Sen’in sendikamız için söylediklerinin aslı astarı olmadığını ve  gerçek yüzünü göreceksiniz. Bu basın açıklamalarına ulaşamayanların talep etmesi halinde, sendikamız basın dosyasından kendilerine vereceğimizi açıklıyor ve basın açıklamalarındaki bazı hususları yeniden vurgulamanın gerekli olduğuna inanıyoruz. Doğruyu söylemek bizim varlık sebebimizdir. Bunun bir bedeli varsa, bizler bunu ödemeye her zaman hazırız.”

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech