Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başbuğ’un 100’üncü yaş günü sergisi

Çanakkale Ülkü Ocakları İl

Çanakkale Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, Başbuğ Alparslan Türkeş’in 100’üncü yaş günü anısına ÇTSO Çanakkale Evi’nde Alparslan Türkeş’in fotoğraflarından oluşan bir sergi açtı.

Çanakkale Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından Başbuğ Alparslan Türkeş’in 100’üncü yaş günü anısına 22 Aralık Cuma günü ÇTSO Çanakkale Evi’nde fotoğraf sergisi açıldı. Serginin açılışına MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, MHP Merkez İlçe Başkanı, Çanakkale Ülkü Ocakları İl Başkanı, Türk Ocakları Başkanı ve Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı ile parti teşkilatından çok sayıda kişi katıldı. Serginin 17:45’te yapılan açılışı kurdela kesimi töreni ile yapıldı. Ardından tüm katılımcılar Başbuğ Alparslan Türkeş’in gençliğinden son anına kadar çekilmiş çok sayıda fotoğraflarından oluşan sergiyi gezdiler.

“ÜLKÜCÜ HAREKETİ DAHA DA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ”

Açılış sonrası Çanakkale Ülkü Ocakları İl Başkanı Hakan İmamoğlu, gazetemize sergiyle ilgili duygularını şu kelimeler ile anlattı: “Çanakkale Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak Başbuğ’umuzun 100’üncü yaş günü ile ilgili fotoğraf sergisi açtık. Bunun için tabi başta Başbuğ’un gençliğinden en son dönemine kadar olan fotoğraflarına özen gösterdik. Bugün 22 Aralık Sarıkamış Harekatının yıldönümü. Oradaki Şehitlerimizi de rahmetle ve minnetle anıyoruz. Onların sayesinde biz bu vatan toprağında yaşamımızı sürdürüyoruz. Bugün özellikle kente de kar yağıyor olması çok güzel bir tesadüf ve duygu oldu bizim için. Bu sergiye katılım sağlayan herkes ile birlik beraberlik mesajı verdik. Ülkücü hareketi daha da ileriye taşıyacağız.”

“BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİK”

MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar ise sergi ile alakalı olarak gazetemize şunları söyledi: “Büyük devlet adamı, Milliyetçi Hareket Partisinin hamisi ve banisi cennet mekan Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’i 100’üncü yıldönümünde, ocağımızın hazırladığı bu müstesna fotoğraf sergisiyle anıyoruz. Burada aynı zamanda birlik ve beraberlik mesajı da veriyoruz. Hareketin tüm paydaşları bir arada. Bu vesileyle cennet mekan Başbuğ’umuza rahmet ve minnet duygularımızı iletiyor ocağımıza da böyle güzel duyguları bize yaşattığı için teşekkür ediyorum.”

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech