Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstasyon var kullanım yok

Engelli Şarj İstasyonları’nın ismi

Engelli Şarj İstasyonları’nın ismi ve kullanımı vatandaşlarca eleştirildi. Kentin bazı mahallelerinde bulunan engelli şarj ünitelerinin çalışmadığı gözlendi.

Çanakkale Belediyesi geçtiğimiz yıllarda kentin belli noktalarına engelli vatandaşlar için “Engelli Şarj İstasyonu” üniteleri konumlandırdı.Kentin farklı mahallelerinde bulunan üniteler önceleri engelli vatandaşlar için kolaylık sağlıyordu. Bu üniteler vatandaşların akülü ve şarj edilebilir engelli araçlarının, kabinlerin içerisine yerleştirilip şarj edilmesini sağlıyordu.

Vatandaşlar öncelikle bu hizmet ile ilgili Engelli Şarj İstasyonu tanımının yanlış olduğunu, Engelli Araçları Şarj İstasyonu’nun daha mantıklı olacağını belirttiler. İsim konusunda yaşanan karışıklığın yanı sıra Belediye’nin olumlu olarak faaliyette tuttuğu şarj istasyonlarının çalışmadığı gözlendi. İstasyonların kabinlerinde bulunan ekranların kayık olduğu kablolarının bakımsız ve bazı kabinlerin prizlerinin çekilmiş olduğu gözlendi. Vatandaşlar engelliler için yapılan bu faydalı hizmetinin daha sürdürülebilir ve daha işlevsel olması gerektiğini vurguladılar.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech