Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cennetin Kapısı Hurma

CUMPA’da bu hafta en

CUMPA’da bu hafta en çok satın alınan ürünlerin başında Cennet Hurması geldi.  3 TL’den alıcı bulan Cennet hurmasının binbir derde dermanı var.

Kentin cuma günleri nabzının attığı CUMPA’da bu hafta en çok tercih edilen ürünlerinden başında cennet hurması geldi. Cennet hurması cuma pazarında 3 TL’den alıcı buldu. Özellikle kurutulmuş ve paketlenmiş cennet hurmaları ilgi çekti. Paketlenmiş halde satışa sunulan kuru cennet hurmaları 50 TL’den alıcı buldu. 50TL fiyatı gören vatandaşlar “yiyen cennete gider mi” dedi. Genç, yaşlı her kesimden vatandaşın tükettiği cennet hurması bu hafta oldukça ilgi gördü.

CENNET HURMASININ VÜCUDA NE GİBİ YARARLARI VARDIR?

Cennet hurması oldukça yüksek miktarda protein, çinko, fosfor, kalsiyum, demir ve karbonhidrat yer alır. Bu minerallerin yanı sıra yine magnezyum ve potasyumla beraber A, B1, B2, B3 ve C vitamini açısından da oldukça zengindir. Cennet hurmasının içeriğinde ayrıca fenolik bileşenler ve askorbik asit bulunur. Bu nedenle cennet hurması oldukça güçlü bir antioksidan olarak değerlendirilir. Yağ, protein ve karbonhidrat açısından bir hayli zengin olan cennet hurması, bilhassa kış aylarında vücut ısısını yükseltmek ve soğuktan korunmak için kullanılabilir.

Tunahan Ünsal

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech