Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Balıkta sular duruldu

Balıkta havaların soğuması ile

Balıkta havaların soğuması ile fiyatlar normale döndü. Haftanın en çok rağbet gören balığı hamsi oldu. Hamsi geçen hafta 20 TL’den alıcı bulurken bu hafta 10 TL’ye tezgahlarda yerini aldı. Vatandaş bu haftaki fiyatlardan memnun oldu.

Sofraların olmazsa olmazı, vazgeçilmesi balıkta fiyatlar sürekli oynak bir biçimde seyir ediyor. Geçen haftalar havaların sıcak olmasından dolayı balıkta fiyat artışı meydana gelmişti. Hamsi 20-25 TL bandını görmüştü. Cuma Pazarında bu hafta balıkta sular duruldu. Havaların soğuması ile birlikte fiyatlar düştü. Balıkta fiyatlar bu hafta vatandaşı güldürdü. Haftanın en çok satılan balığı Karadeniz’in incisi hamsi oldu. Hamsi geçen haftalarda 20 TL’den alıcı bulurken pazarda bu hafta 10 TL’ye satıldı. Vatandaş hamsiye ilgi gösterdi.

Cuma Pazarı balıkçılarından Oğuz Askar balıktaki son durumla ilgili, “Şu an Hamsinin fiyatı düştü. Hamsi geçen hafta 20 TL’ydi şimdi 10 TL’den satılıyor. Sardalya 5 TL, İstavrit 15 TL, Çupra 25 TL’den satılıyor. Şu an pazarda en çok satılan balık hamsi oldu. Hamsiye rağbet oldukça fazla. Havalar soğuk bir şekilde devam ederse fiyatlar bu şekliyle kalır. Ama esinti veya kar yağarsa fiyatlarda artış meydana gelir” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech