Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sanal ortamda gerçek eğitim

İl Milli Eğitim Müdürü

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’ın katılımlarıyla ile ilki gerçekleştirilen “Bilişim Teknolojileri ve Etkileşimleri” buluşmaları başladı.

Alanında hızla yayılan ve eğitime entegre edilen “Sanal ve Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları Tanıtım ve Bilgilendirme Semineri”, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Şube Müdürleri; Mustafa Bünyamin Uruç ve Işıl Korkmaz, Çanakkale il merkezi ortaöğretim ve ilköğretim kurumlarından öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla, Bilim ve Sanat Merkezinde düzenlendi. Seminerde, “Sanal ve Artırılmış Gerçeklik” eğitimi Nara Eğitim Teknolojileri adına ÇOMÜ Okutmanı Zafer Karadayı tarafından verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan seminerde gerçekleştirdiği konuşmasında, “Sanal Gerçeklik” ve Artırılmış Gerçeklik”, hızla yaygınlaşan ve çeşitli eğitim alanlarında kullanılmaya başlayan bir teknoloji. Bu teknolojinin gelişimindeki hıza uyum sağlamayı hedeflemekteyiz. Hedeflerimiz doğrultusunda bugün gerçekleştirdiğimiz seminer ile öğrencilerimizin zengin hayal dünyaları ile yeni teknolojiler üretmelerini istiyoruz. Onları hayallerinin götürdüğü yere ulaştırmayı amaçlıyoruz. Eğitim teknolojilerinde güçlü bir “Nara” ile başlangıç yapmak istediklerini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çanakkale’de üretilen yerli ve milli bir çalışmayı bizlerle paylaşan Nara Eğitim Teknolojilerine teşekkür etti.

Seminer sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, öğrenciler ile birlikte sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik uygulamalarını denedi.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech