Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sümerbank tartışması yeniden alevleniyor

Geçtiğimiz aylarda Çanakkale Belediye

Geçtiğimiz aylarda Çanakkale Belediye Meclis toplantılarının gündeminde yer eden Sümerbank arazisi ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a yüklendi.

İl Başkanı Karadağ, Çanakkale Belediye Başkanının ikili oynadığını iddia ederek “Çok değil 3-4 ay önce ‘hayır kesinlikle yapılamaz. En başta biz karşı çıkacağız’ dediği konuya, ‘şimdi biz müsaade edeceğiz’ diyerek iki yüzlü bir yaklaşım sergilediğini ifade etti.

Karadağ, yaptığı açıklama da şu ifadelere yer verdi;

“Çanakkale kamuoyunun yakında takip ettiği Trutaş arazisi ile ilgili olarak son derece ilginç gelişmeler yaşanmıştır. Biz konu gündemimize geldiğinde Belediye Meclis Üyelerimiz ile yaptığımız toplantıda eğer halkın çıkarına olacaksa orada öyle bir yapılaşmaya sıcak baktığımızı ifade ettik. Mevcut arazinin hali vaziyeti ortadadır, artık şehrin içerisinde kalan bir yerleşim yeri kargır yapılardan ibaret olup şehir estetiği açısından hiçte hoş olmayan bir manzara ile karşı karşıyayız. AK Parti grubu olarak sunulacak imar planına göre konuya sıcak baktığımızı konunun bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini tüm kamuoyu ile paylaştık.

“335 KİŞİNİN HAKLARINI GÖZETECEĞİZ”

Fakat gel gelelim o zaman bu konuya şiddetle karşı çıkan kentin Belediye Başkanı Ülgür Gökhan şimdi bakıyorsunuz daha imar planı hazır olmayan bir yer için alıyor İmar Müdürünü de yanına, ‘Belediye Meclisinin iradesinde olan bir konu için çıkıyor, biz belediye olarak taviz verip bu duruma müsaade edeceğiz’ diyor. Sayın Ülgür Gökhan, nasıl oluyor da kısa bir zaman önce şiddetle karşı çıktığı bu konuya şimdi sıcak bakıyor? Gökhan’ın fikirlerinde bu değişimin sebebi nedir? Kapalı kapılar ardında kiminle nasıl bir pazarlık yapılıyor da şimdi orası için ‘Belediye Meclisini ve Belediye Meclis Üyelerini hiçe sayarak belediye olarak gerekli müsaadeyi vereceğiz’ diyor. Biz, AK Parti grubu olarak oraya ev sahibi olma ümidi ile parasını yatıran 335 kişinin elbette haklarını gözeteceğiz fakat Çanakkale Belediye Başkanının bu 180 derecelik fikir değişiminin altında bize pis kokular gelmektedir. AK Parti olarak bu konuyu takip edeceğimizi tüm kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.” ifadelerini kullandı

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech