Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehitler Diyarı’nın duyarlı taksicileri

Çanakkale’de taksicilik yapan iki

Çanakkale’de taksicilik yapan iki şoför, arabalarına yazdıkları “Şehit Ailelerine Ücretsizdir” yazısıyla vatandaşın büyük takdirini topluyor.

Çanakkale’de iki duyarlı taksici, yaşadıkları şehrin hakkını veriyor. Şehitler diyarı Çanakkale’de mesleklerini icra eden şoförler farklı zamanda ve yerlerde aynı duygularla şehit ailelerinden taksi ücreti almıyorlar. İki şoför de herhangi bir şehit ailesinin gelip de kendisini tanıttığına rastlamadıklarına dikkat çekiyor ve asıl amacın farkındalık olduğunu vurguluyorlar.

Taksici Tahir Yıldız yıllardır bu hizmete devam ettiğini belirterek, “Yazı 5 yıla yakın süredir arabamın camında yazıyor. İçimizden geldiği için, Çanakkale’de var olmanın verdiği duygu ile yazdım. Şu an benimle birlikte bir arkadaş daha yakın zamanda aynı yazıyı yazdı. Daha hiçbir aile böyle bir talepte bulunmadı. Bir aileyle karşılaştım. O da inerken kabul etmeyerek ücretini ödemekte ısrarcı oldu. Fotoğraf çekenler ve durdurup tebrik edenler oluyor. Taksi bende olduğu sürece devam edeceğim. Arabam değişse de yazı kalacak.” dedi.

“ŞEHİT AİLELERİNE MİNNET DUYUYORUM”

Birkan Tarım, “Bu uygulamayı bir arkadaş daha yapıyor, ben ondan sonra yazdım. Neredeyse 1 yıl olacak. Kimse de gelip teklif etmedi. Benim amacım rengimizi belli etmek. Ben onlara karşı büyük bir minnet duyuyorum. Buna karşılık böyle bir şey yaptım. Onlar da belki görüp fark ederler. Genelde pozitif tepkiler alıyorum. Herkes soruyor. Sosyal medyada da bazen arabanın fotoğraflarını görüyorum.”

Yıldız Sağlam – G. Nermin Yıldız

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech