Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İnşaat Mühendisleri Odası’ndan emektarlara plaket

Türk Mühendis ve Mimar

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ve  İnşaat Mühendisleri Odası Çanakkale Şubesi, Büyük Truva Otelinde düzenlenen bir geceyle hem kuruluş yıldönümlerini kutladı hem de meslekte  40’ıncı ve 25’inci  yılını doldurtanlara plaket takdim etti.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ve  İnşaat Mühendisleri Odası Çanakkale Şubesi kuruluş yıldönümlerini kutladı.  Gecede meslekte 40’ıncı ve 25’inci  yılını doldurtanlara plaket takdim edildi. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Çanakkale Şubesi Başkanı Adem İlik, “İnsanlar göçebe hayattan yerleşik hayata geçmeye başladıkları andan bu yana inşaat mühendislerinin başladığı kabul edilmektedir. İnşaat mühendisliğine diğer bir anlamda uygarlık mühendisliği de denmektedir. İnşaat mühendisliğinin geçmişi milattan önceye dayanmaktadır. İnşaat mühendisliği alanında ilk okul olarak Fransa’da yol ve köprüler üzerine bir okul açılmıştır. Türkiye’de de 1773 yıllarında gemileri inşaat etmek için Mühendishane-i Bahr-i Hümayun açılmıştır. Şuan da ülkemizde İnşaat Mühendisleri Odasına kayıtlı yüz on bin civarında üye bulunmaktadır. Son yıllarda mezun sayısı hızlı bir şekilde artmaktadır. Son beş yılda yaklaşık 44 bin kişi yeni kayıt olarak odamıza kaydolmaktadır. İnşaat mühendisleri olarak 19 Aralık 1954’te kurulduk ve şimdi 63’üncü yılımızı kutlamaktayız” dedi.

“BAZI ŞEYLERİ AŞAMADINIZ”

Başkan Adem İlik; “Doğal olaylarla birlikte diğer teknolojik tehditlerin ortaya çıkaracağı tehlikelerin yaratacağı risklerin yöneticileri oldunuz. Çevre ve alt yapı politikaların belirlediği tartışmalarda bilgisiz fakat mührü elinde tutanları çoğu zaman aşamadınız. Bilimsel ve teknik konularda karar oluşturmak süresinde bilgi ve birikiminizi çoğu zaman kullanamadınız. Dağda, taşta her türlü doğa koşullarında aşarak, mesleğimize ve ülkemize önemli katkılarda bulundunuz. 19 Aralık 1954’te kurulan 63 yılı geride bırakan odamıza hizmet ettiniz.”diyerek plaketleri takdim etti.

Dilek Akşen 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech