Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Çalışmaları hızlandırın”

Troia Yılı 2018’e sayılı

Troia Yılı 2018’e sayılı günler kala Vali Orhan Tavlı, başkanlık ettiği iki toplantıyla Troia bölgesinin ve yakın zamanda hizmete gireceği açıklanan Troia Müzesi hakkında bilgi alırken, ilgili kurumlara “çalışmaları hızlandırın” talimatı verdi.

Vali Orhan Tavlı, İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda başkanlık ettiği ilk toplantıda Troia eserlerinin sergileneceği ve 2018 Yılında tamamlanması planlanan Troia Müzesi’nin son durumuyla ilgili bilgi aldı. Toplantıya; Vali Yardımcısı İl özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Vali Yardımcısı Vekili Turan Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Dağlar,  Yatırım ve İnşaat Müdürü Onur Okhan Güleç,  Troia Müzesi Müteahhidi Tolga Anıl Aksen, Şantiye Sorumlusu Mimar Ahmet Elalkhoorf, İnşaat Teknikeri ve Saha Sorumlusu Cem Yalçın katıldı.

Sonrasında 2018 Troia Yılı hazırlıkları kapsamında Vali Tavlı başkanlığında yapılan toplantıda; Troia Bölgesinde alt yapı ve üst yapıyla ilgili yapılacak çalışmalarla ilgili, kamu kurum ve kuruluşlarının kendi görev alanlarına giren çalışmaları ele alındı.

İl Özel İdaresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Defterdarlığı, Meteoroloji Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Türk Telekom Müdürlüğü, Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü 142. Şube Şefliği, ULUDAĞ EDAŞ İşletme Müdürlüğü, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurul Müdürlüğü, DSİ 252.Şube Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünün katıldığı toplantıda Troia bölgesinin bir  bütün olarak ele alınıp alt yapı ve üst yapı çalışmalarında kurumların hızlı bir şekilde planlamalarını ve hazırlıklarını yapmaları ve çalışmalarını başlatması ve tamamlaması üzerinde duruldu.

2018 Troia Yılı İcra Komitesi üyelerinin de katıldığı Toplantıda Vali Orhan Tavlı, kurumların çalışmalarını hızlandırmaları talimatını verdi.

Haber Merkezi

 

 

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech