Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kentin geçmişinden izler

Kentin geçmişine dair fotoğraflar,

Kentin geçmişine dair fotoğraflar, Kent Müzesi ve Seramik Müzesi’nde sergilenmeye devam ediyor. Sergiler ziyaretçilerine Çanakkale’nin tarihi dokusunu hissettiriyor.

Eski Çanakkale fotoğraflarının yer aldığı “Kentten Fotoğraflar” adlı süreli sergi, 6 Eylül 2017 Çarşamba günü Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde ziyaretçilerine kapılarını açtı. Kent Müzesi ve Arşivi Eyüp Görgüler Sergi Salonu’nda sergilenen fotoğraflarda Kordon, Sarıçay, Çimenlik gibi başlıklar işlendi. Sergi salonunda aynı zamanda kentin en eski sakinlerinin anılarını anlattığı belgesel sürekli olarak yayınlanıyor.
Seramik Müzesi’nde fotoğraf sanatçısı Ara Güler’e ait fotoğraflar, geçtiğimiz Ağustos ayından beri sergileniyor. Sergi, yıl sonuna kadar ziyaretçilerine açık. Ara Güler’in 60’lı yıllarda Çanakkale’de çektiği fotoğraflar, ziyaretçiler için Çanakkale geçmişine pencere açıyor. Fotoğraflarda; Troia Antik Kenti, Kilitbahir, Abide yer alıyor.
Süregelen sergilerde; kent sakinlerine, Çanakkale’nin tarihine dokunma fırsatı veriliyor. Fotoğraflar, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Sene sonunda bitmesi planlanan sergi fotoğraf severleri bekliyor.

Yıldız Sağlam – Aslı Yıldız

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech