Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sağlıkçılar sertifikalarını aldı

Kentte düzenlenen Neonatal Resüsitasyon 

Kentte düzenlenen Neonatal Resüsitasyon  Programı tamamlandı. Eğitimini Başarıyla tamamlayan 24 Hekim ve 24 Ebe/Hemşireye sertifika verildi.

12-13-14 Aralık 2017 tarihlerinde Kepez Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Otelinde Bakanlık eğitimcileri tarafından düzenlenen Yenidoğan Canlandırma (NRP) Eğitimini başarıyla tamamlayan 24 Hekim ve 24 Ebe/Hemşire/ATT/AABT ye İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Halk Sağlığı Başkanı Uz. Dr. Sinem Topaloğlu, Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Dr. Ümmühan Kahyaoğlu, Çanakkale Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uz. Dr Nazır Çoban ve eğitimciler tarafından kurs bitiminde sertifikaları verildi.

Bebeklerdeki asfiksiye bağlı ölümlerin ve sekellerin önlenmesi amacıyla 1998 yılından bu yana Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) yürütülüyor. Doğum eylemine müdahale eden personeli hedefleyen bu program, ülkemizde doğumda gelişebilecek yenidoğan ölümlerini ve oksijensizliğin yol açacağı sekelleri en aza indirme konusunda önemli yer tutuyor. Yenidoğan dönemine yönelik yürütülen Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) ve diğer çalışmalar sonucunda bebek ölüm hızında ciddi düşüşler olduğu belirlendi. Program kapsamında, yurt genelinde doğum salonlarında çalışan ve yenidoğana yönelik girişimde bulunan tüm sağlık çalışanlarının standart bir canlandırma uygulayabilmesi ve gerekli bilgi ve becerilerle donatılması amacıyla Yenidoğan Canlandırma Uygulayıcı Eğitimleri gerçekleştiriliyor.

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech