Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çanakkale suyuna sahip çıkıyor

Atikhisar havzasında başlatılması planlanan

Atikhisar havzasında başlatılması planlanan maden çalışması ve bu kapsamda yapılan ağaç katliamlarında “Dur” demek için İda Dayanışma Derneği ve Çanakkale Çevre Platformu önderliğinde, Pazar günü – büyük bir doğa yürüyüşü yapılacak.

Çanakkale’nin ‘tek’ içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılandığı Atikhisar Barajı’nın su toplama havzası üzerinde, ağaç kesimleri ile start verilen altın madeni çalışmalarına “dur” demek isteyenler İda Dayanışma Derneği ve Çanakkale Çevre Platformu önderliğinde Pazar günü – büyük bir doğa yürüyüşü yapılacak.

Kirazlı Balaban Kahvesi’nden Cazgırlar Köyüne doğru yapılacak olan doğa yürüyüşüne katılacak olan vatandaşlar Pazar sabahı saat 08.45’te Eski Otogar karşısındaki simitçide buluşup, saat tam 09.00’da Kirazlı Balaban’a doğru hareket edecek. Sağlık sorunu olan vatandaşların üç sat kadar sürmesi planlanan doğa yürüyüşü için hazırlıklı olması gerekiyor.

Yürüyüş güzergahında yer alan köyler ziyaret edilecek, çevre gözlemleri yapılacak. Cazgırlar Köyünde bir süre mola verilecek ve orada köylünün satışa sunacağı köy ürünlerini satın alınabilecek. Ayrıca, 1933 Yılında civar köylerinde katılımı ile Cumhuriyetimizin 10.Yılını üç gün üç gece kutladıkları “Cemiyet alanı” da ziyaret edilecek ve yemek ikramı olacak.

Dilek Akşen

 

 

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech