Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ekmeğe zam yolda mı?

Çanakkale Ticaret ve Sanayi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası İle Esnaf Odaları Birliği tarafından alınan meclis kararlarında belirlenen ekmek fiyatlarındaki zam oranlarına Çanakkale Valiliği’nden ret geldi. Eğer Valilik itirazını mahkemeye taşımazsa 1 Ocak 2018’de, 250 gr ekmek 1,25 TL’den satılacak. Fiyatı 1 TL olarak belirlenen 200 gr’lık ekmek ise fırınlarda ilk defa yer alacak.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası İle Esnaf Odaları Birliği meclis kararları ile ekmek fiyat tarifelerini belirledi. Tarifeye göre; 200 gr ekmek 1 TL, 250 gr ekmek ise 1,25 TL olarak açıklandı. Söz konusu tarifelerin Çanakkale Valiliği ve Belediyesine bildirilmesinin ardından Valilik fiyatlara itiraz etti. Bu itiraz üzerine Vali Yardımcısı Ali Candan başkanlığında bir komisyon kuruldu. Komisyonda Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu ile Esnaf Odaları -Birlik Başkanı Mustafa Vurucu yer aldı. Komisyonda yapılan oylamada Komisyon Başkanı Vali Yardımcısı Ali Candan ret oyu kullanırken diğer üç üye kabul oyu kullandı. Vali Yardımcısı Candan, ret oyunun gerekçesini, %25’lik artışın fazla olması ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu verilerine göre 250 gr’lık ekmeğin 61 ilde 1 TL ve altında olması şeklinde açıkladı. Esnaf Odaları Birliği fiyat tarifesi için de kurulan komisyondan aynı karar çıktı.

Valilik, tarifeler ile ilgili mahkemeye gitmezse 1 Ocak 2018’den itibaren 250gr ekmek 1.25 olacak. Fırınlarda ilk defa yer alacak 200 gr’lık ekmek ise 1 TL’den satılacak.

Dilek Akşen

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech