Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Kendim için değil, bizi seçenler için adayım”

Çanakkale Esnaf ve Kefalet

Çanakkale Esnaf ve Kefalet Kooperatifi’ne de aday olan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, Ocak 7’de yapılacak olan oda başkanlığı seçimlerinde yeniden aday olacağını açıkladı. Yönetimi eleştiren Demir, “Ben kendim için aday değilim.” dedi.

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı’na talip olmasından sonra oda başkanlığına da yeniden aday olduğunu ilan etti.
“2010 yılından bu yana ne yaptık?” sorusuyla konuşmasına başlayan Mehmet Ali Demir başkanlığı dönemindeki faaliyetlerini şöyle anlattı: “Oda tarihinde belediye başkanı ve milletvekilleriyle toplantı yapılmamıştı, biz yereldeki sorunları başkanımızla çözmek için esnafımızın hepsiyle ayrı ayrı toplantı yaptık. Vekil Bülent Turan ile ilçe oda başkanlarımızı da bir araya getirerek toplandık. Yalnızca Bülent Turan’a 3 dosya verdik. 63 yaşından gün alınca araç kullanılamıyordu. Biz bunu Belediye Meclisi’nde Belediye Başkanımıza söyleyip meclisten geçirdik. Bu yaş 66 yaşından gün alana kadar uzatıldı. Belediye Başkanımız da, biz de sözümüzde durduk bir tane T plakası vermedik. Geçmiş yıllarda kontağını açmadan evine giden taksici arkadaşlarımız vardı, bugün her ışıkta 3-4 tane ticari taksi var. İhtiyaç olan yerlere bekleme durakları yaptık. Hastaneden önce durak sorununu çözdük. Cezaevi ve papatya taksiyi Dumlupınar Camii’nin oraya yaptık. Kıyı AVM’ye bir bekleme yeri daha bakıyoruz. Orayı da yapacağız. Kordon taksi, Çataltepeliler… Hepsinin bekleme yeri var. Adliye taşınıyor, orası için de dilekçe verdik, yerini belirledik o arkadaşlar da mağdur olmayacak.”

“KENDİM İÇİN DEĞİL BİZİ SEÇENLER İÇİN ADAYIM”
Adaylığını açıklayan Demir, ben açıklamasaydım başka aday olmayacaktı diyerek sitem etti. Kayıt parasına ve lokale değinen Demir, yönetimi şu sözlerle eleştirdi: “Önümüzde bir seçim var, yine adayız. Tabii karşımızda da bir aday var. Ben kendim için aday değilim. Bizi seçenler için adayım. Biz koşacağız, seçenleri koşturmayacağız. Kooperatifi gerekirse odanın altına getireceğim. Hepsini bir yerde toplayacağız. Köprübaşı’nda arkadaşlardan duyduğumuz 500-1000 kayıt parası verdikleri. Ben kayıt parasının yalnızca yasal olan kısmını alıyorum. Onun dışında herkesten farklı olarak alınan katkı paylarını kaldırıyoruz. Odanın altında lokalimiz var. Daha evvelden bir esnaf arkadaşımız 11 yıl çalıştırdı. Son zaman çalışmasını beğenmedik biz çalıştırmaya başladık.  Şu an duyuyorum ki; rakip arkadaşın listesine girip de lokali alacakmış. Ben olayım olmayayım buna müsaade etmeyin.”

Yıldız Sağlam – G. Nermin Yıldız

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech