Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aynı Zamanda Farklı Yerlerde

  Meydani Pastanesi’nin duvarını

 

Meydani Pastanesi’nin duvarını süsleyen bir bisiklet resminin gerçeğinin Şair Orhan Talat Sokak’ında görülmesi vatandaşın dikkatini çekti. Vatandaş kentte Kuantum Fiziği rüzgarları esti yorumlarında bulundu.

Kentte aynı zamanda farklı yerlerde görülen objeler vatandaşın ilgisiyle karşılaştı. Kuantum fiziğinin rüzgarlarının estiği kentte bir bisiklet var ki aynı zamanda farklı yerlerde olabilme başarısını gösterdi.

Kuantum Fiziği; Kuantum fiziği dünyasında, bir şeyi gözlemlemiş olmanız, aslında gerçekleşecek fiziksel süreçlerin hepsini etkiler. Işık dalgaları parçacık gibi  parçacıklarda dalga gibi hareket ederler. Madde uzayda hareket etmeden bir noktadan başka bir noktaya taşınabilir anlamına gelir.

Meydani Pastanesinde duvar resmi olan bisiklet müşterilerin oldukça dikkatini çekiyor. Halkın ilgisini çeken resim kadrajları süslüyor.  Aynı bisikletin gerçeğinin Kemalpaşa Mahallesi, Şair Orhan Talat Şalcıoğlu sokağında görülmesi oldukça dikkat çekti. Aynı manzarayı iki kez gören kent halkı dejavu gerçek mi sorularını akıllara getirdi. Şair Orhan Talat Sokak’ı kentin en dikkat çekici sokaklarından biri olmanın özelliğini taşıyor. Şair sokağında görülen duvar resimleri vatandaşı İstanbul Galata, Karaköy, İstiklal Caddesi gibi tarihi sokaklarda geziyormuş hissiyatı yaşatıyor.

Duvarda görülen bir resmin gerçeğinin fark edilmesi vatandaşı belleklerde farklı noktalara sürükledi.

Tunahan Ünsal

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech