Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ŞEYTAN BUNUN NERESİNDE?

İTÜ de, “Müzik haramdır”

İTÜ de, “Müzik haramdır” diye bildiri dağıtılıp, duvarlara asılmış. Bu örümcek kafalılar, bu yobazlar ne yapmak istiyor? Bu devirde, böyle kafa… Yazıklar olsun. Bu insanlarla aynı havayı teneffüs etmek ne kadar zor. Müzik dinleyen, söyleyen günahkâr oluyormuş. Esas, sizinle birlikte yaşamak günah. Allah(c.c) belanızı versin. İTÜ  öğrencileri de bu yobazlara cevap vermek için, toplu olarak müzik yapıp Aşık Dertlinin, “Şeytan Bunun neresinde?” adlı türküsünü söylemişler. Biz de, başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, ünlülerin, Müzik ile ilgi sözlerinden, bir derleme yaptık. Hep birlikte okuyalım. “Hayatta müzik lazım değildir. Çünkü hayat müziktir… Eğer söz konusu olan hayat, insan hayatı ise müzik mutlaka vardır. Müziksiz hayat zaten mevcut olamaz. Müzik hayatın neşesi, ruhu, sevinci ve her şeyidir.” Mustafa Kemal ATATÜRK. Müzik ve ritim, yollarını ruhun gizli köşelerinde bulurlar…(Eflatun) 
Hayat, ıstırap ve keder verirse sükûneti müzikte arayınız.(Konfüçyüs). Müzik gökle toprak arasında bir ahenktir.(Konfüçyüs). Bir ülkenin doğru yönetilip yönetilmediğini, ahlak açısından yücelip yücelmediğini anlamak mı istiyorsunuz? O ülkenin musikisini dinleyiniz.(Konfüçyüs) Kalpteki fazilet tohumları müzikle yeşerir…(Luther). Duygularımı şiirlere anlatamam çünkü şair değilim. Kendimi gölgeler ve ışıkla ifade edemem çünkü ressam değilim. Düşüncelerimi hareketlerle de açıklayamam çünkü dansçı değilim. Ama bunların hepsini müzikle yapabilirim. Çünkü be bir müzisyenim.(Mozart). Müzik, ruhu kelimelerden daha etkili binlerce şeyle doldurur… (Mendelssohn). Bir Beethoven senfonisinde insanlığın ıstırabı, sevinci, kederi, aşk ve ümidi konuşur. (Schopenhauer) Müziğini değiştirirseniz sitenin duvarları yıkılır.(Eflatun). Müziğin olduğu yerde, kötülük barınmaz(Cervantes) 
Müzik, hissin uğultusudur.(Oscar Wilde).

AŞIK DERTLİ

İTÜ’lü gençlerin, yobazları protesto için söyledikleri, Aşık Dertliye ait Türkünün sözlerini yazarak, bir cevap da biz vermiş olalım;

Telli sazdır bunun adı. Ne ayet dinler, ne kadı
Bunu çalan anlar kendi. Şeytan bunun neresinde?

Abdest alsan aldın demez. Namaz kılsan kıldın demez
Kadı gibi haram yemez. Şeytan bunun neresinde?

Venedik’ten gelir teli. Ardıç ağacından kolu
Be Allahın şaşkın kulu. Şeytan bunun neresinde?

İçinde mi, dışında mı. Burgusunun başında mı
Göğsünün nakışında mı. Şeytan bunun neresinde?

Dut ağacından teknesi. Girişten bağlı perdesi
Behey insanın teres’i. Şeytan bunun neresinde?

Dertli gibi sarıksızdır. Ayağı da çarıksızdır
Boynuzu yok, kuyruksuzdur. Şeytan bunun neresinde?

Sağlıcakla kalınız.

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech