Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sanat ile Hakikati Aramak

İl Kültür ve Turizm

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasında bulunan Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde “Sanat ile Hakikati Aramak” temalı resim sergisi başladı. Sergi 15 Aralık tarihine kadar sanat severlerle buluşacak.

Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, Mehmet Ali Laga sergi salonunda “Sanat ile Hakikati Aramak” temalı resim sergisi başladı. Mustafa İren’e ait olan birbirinden farklı resimler 15 Aralık tarihine kadar sanat severlerle buluşacak.

Mustafa İren’e ait olan sergi salonunda bulunan notta, “Sanat ve bilim, kolektif bilinci kavramsal gelişimle, sürekli evrimleştiren iki disiplindir. Sanatçı yaşamsal deneyimle oluşturduğu felsefesine orantılı bir kavram ışığında, varoluşuna anlam katma arayışında olan kişidir.

Sanatın dervişleri olan sanatçılar, yaratılış hakikatini kendi kulvarlarında arama yolunda yılmaz bir nefer olma gücünü, yeni olana duydukları aşkın motivasyonuyla gerçekleştirdiler.

Doğuştan gelen naif kişiliğimi yaşamla işleyerek kozmik naif kavramını gerçekleştirme yolunda ürettiğim eserler, kozmik naifliğin dışa vurumu olarak incelenmelidir.

Çağın ruhunu yakalayıp toplumsal bilinci kavramsal olarak geliştirecek eserler verebilmek için yerinin taşıdığı özgürlükle elde edilmiş özgünlüğün pırıltısını kolektif bilince katmak gerekir” sözlerine yer verildi.

Tunahan Ünsal

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech