Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Otopark sorunu sorunlar sarmalı

Kentte günden güne hissedilmeye

Kentte günden güne hissedilmeye başlanan otopark sorunu, vatandaşı kaldırımlara park etmeye yönlendirdi. Kaldırıma park eden sürücüler vatandaşı isyan ettirdi. Kent halkı sürücüleri biraz hoşgörüye davet etti.

Kentte dar olan sokaklar farklı bir ambiyans oluştursa da, vatandaşa park sorunu gibi dertler yaratıyor. Çanakkale’de kişi başına düşen araç sayısının bir hayli fazla olması kentte trafik ve otopark sorunu oluşturdu. Kırmızı ışıkların belli başlı kavşaklarda oldukça uzun oluşu sürücüleri canından bezdirdi.

Bu profilde, kentin kaçınılmaz sorunu otopark sorunu oldu. Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan’ın da dediği gibi kentte ciddi bir otopark sorunu meydana geldi. Cevatpaşa Mahallesi’nde bulunan kentin tek halk kütüphanesi Mehmet Akif Ersoy Halk Kütüphanesi’nin yıkılmasından sonra oluşan inşaat boşluğuna vatandaşlar çaresizce park ettiklerini savundu.

Vatandaşın “çaresizce park ettik” dediği alanda araçların kasalarının kaldırımları işgal etmesi ile yayalar zor durumda kaldı. Gerek engelli gerekse bebek arabalı vatandaşlar kaldırımdan geçmekte oldukça zorlandı. Engelli vatandaşlar ise “Zaten kentte engelliler için oluşturulan yol çizgileri yetersiz bir de kaldırıma park eden araçlar olunca yürümekte zorluk çekiyoruz” diye konuştu.

Vatandaş duyarsız kimseleri kentte ortak paydada buluşmak ne nezaket konularında hoşgörüye davet etti.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech