Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okul ziyaretinde gündem değerlendirmesi

Eğitime Destek Projesi kapsamında

Eğitime Destek Projesi kapsamında okul ziyaretlerine devam eden Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, dün sabah Cumhuriyet İlkokulu ve İstiklal İlkokulunu ziyaret etti. Başkan Gökhan, ziyaretlerde ithalat sorunlarına ve yerel gündeme değinerek açıklamalarda bulundu.

Eğitim-öğretim yılı başladığı günden itibaren Eğitime Destek Projesi kapsamında okullara ziyaret gerçekleştiren Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün sabah ilk olarak Cumhuriyet İlkokulunu daha sonra ise İstiklal İlkokulunu ziyaret etti. Okul girişinde çiçeklerle karşılaşan Başkan Gökhan, her okul ziyaretinde olduğu gibi öğrenci temsilcileri ve öğretmenlerle bir araya geldi. Öğrenci temsilcisinin okulla ilgili taleplerini dinleyen Başkan Gökhan, öğretmenlerin merak ettiği konularla ilgili de samimi açıklamalarda bulundu. Sabah saat 09.20’de Cumhuriyet İlkokulundaki ziyarette öğretmenlerin Çanakkale Devlet Hastanesi’nin taşınması sonrası bu alanın nasıl değerlendireceği konusunda Başkan Gökhan, bu alanın yine sağlık hizmetleri ile ilgili kullanılacağını belirtti. Devlet Hastanesinin en eski binasının tescilini yaptırdıklarını ve o binanın yıkılmasının söz konusu olmadığını dile getiren Gökhan, buraya TOKİ veya AVM olacak gibi haberlerin çıktığını ancak bunların mümkün olmadığını belirtti. Esenler Mahallesi’ndeki Kadın Doğum Hastanesinin yerinin bağış olduğuna vurgu yapan Başkan Gökhan, burayı bağışlayan kişinin Hastane dışında bir faaliyette kullanılmaması adına şart koyarak bağışta bulunduğunun altını çizdi. Gökhan, bu hastane binasının ise yaşlı bakım için 15 günlük sürelerde eğitimler verilmek için kullanılacağını belirtti.

“İTHALAT TÜRKİYE’NİN AYIBI”

Gökhan’ın ikinci durağı İstiklal İlkokulu oldu. Bu okulda da öğretmenlerle ve öğrenci temsilcileriyle buluşan Gökhan, öğrencilerin taleplerini dinledi. Öğrenci temsilcisi öğrencinin 8 adet basketbol topu istemesi üzerine bu talebi karşılayacaklarını belirten Gökhan, okul Müdürünün yağmurlu havalarda okul bahçesini su basması konusundaki şikayetini ise değerlendireceklerini ve gerekeni yapacaklarını dile getirdi. Bu ziyarette öne çıkan konu ise 11-18 Aralık tarihleri arsında kutlanacak olan Yerli Malı Haftası oldu. Başkan, yerli malı diye bir şeyin kalmadığını, artık çoğu ürünün ithal edildiğini belirterek ithalat politikasına tepki gösterdi. Başkan Gökhan bu kadar verimli topraklar varken, ithalatın bu kadar artmasının Türkiye’nin bir ayıbı olduğunu dile getirdi. Gökhan, altın madeni arama çalışmalarını da eleştirerek ülkenin son dönemde ekonomik işgal sürecinin içerisine girdiğine vurgu yaptı. Başkan Gökhan her ziyarette olduğu gibi iki okulun kütüphanesini de 65’er adet kitap hediye etti.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech