Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çözüm: Milli hükümet

Vatan Partisi Çanakkale İl

Vatan Partisi Çanakkale İl Örgütü “Nato’nun Hedefindeki Türkiye Ve Milli Seçenek” konulu kahvaltılı söyleşi düzenlendi.

Vatan Partisi İl Örgütü ve partililer, hafta sonu bir kahvaltı etkinliği düzenleyerek, “Nato’nun Hedefindeki Türkiye Ve Milli Seçenek” konulu bir söyleşi düzenledi.

Söyleşiye Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü de katıldı. ÜSKÜPLÜ; 1949 yılından itibaren NATO’nun dünya ve Türkiye’de yaptığı faaliyetleri anlattı.  NATO’nun bir güvenlik örgütü olmaktan çok üyelerinin güvenliği tehdit eden bir örgüt olduğunu söyledi. Kore’de 1950 yılında yapılan Kunuri Muharebelerinde verilen 741’i şehit olmak üzere toplam 3541 askeri kaybın karşılığında, yani Mehmetçiğin kanı karşılığında NATO’nun Türkiye’yi 1952 yılında üyeliğe kabul ettiğini ifade etti.

Konuşmasına; “Türkiye’de faili meçhul aydın cinayetlerde, büyük kentlerde patlayan bombalarda, 12 Mart ve 12 Eylül ve en son 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında Amerika’yı ve NATO’yu görüyoruz. PKK ve FETÖ Amerikan maşalarıdır. Amerika kara gücüm dediği PKK terör örgütüne binlerce tır modern silah vermiştir. Hiç eğmeden, bükmeden söylüyoruz; NATO Amerika’dır.” sözleriyle devam eden Üsküplü Bağımsız bir Türkiye için; NATO’dan çıkılması,  NATO ve ABD kullanımına izin verilen üslerin derhal NATO ve ABD kullanımına kapatılması, Teröre çözümün ancak komşularla işbirliği ile olabileceğini, uluslararası güvenlik için Avrasya’da birlik, direnme ekonomisi içinse üreten Türkiye gerektiğini söyledi.

“Çözüm için milli bir seçenek vardır.” diyen Üsküplü, milli bir hükümet kurarak Kemalist devrimi tamamlayacaklarını dile getirdi. Söyleşi üye ve konukların sorularının yanıtlanmasıyla tamamlandı.

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech