Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Devlet Hastanesine Kütüphane

1929 doğumlu Çanakkale aşığı

1929 doğumlu Çanakkale aşığı gazeteci-yazar Mehmet İhsan Gençcan’ın talebi olan kütüphane, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi poliklinik girişine yaptırıldı.

1929 doğumlu, doğduğu günden bu yana bu topraklarda yaşayan, gazeteci-yazar Mehmet İhsan Gençcan, geçtiğimiz günlerde İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı ile bir ziyarette bir araya gelmişti. Gençcan bu görüşmede, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine, Mehmet Akif Ersoy’un kendisi tarafından kaleme alacağı biyografisini anlatan özel bir tablo ve yine bir resmini vermek istemişti. Ayrıca hastane bünyesinde adını daime yaşatacak olan eserlerin bulunduğu bir kütüphanenin kazandırılmasını da rica etmişti.

Kendi kaleminden çıkan yaklaşık 25’e yakın, Çanakkale Savaşlarını ve tarihini anlatan kitaplarını bu kütüphaneye vereceğini belirtmişti. Mehmet İhsan Gençcan tarafından Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin poliklinik girişinde Milli Şair’in biyografisi ve kıymetli şiiri yer alacak. Gençcan sağlığın en önemli kıymet olduğunu vurgulayarak elindeki eserleri paylaşmanın mutluluğunu, İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı ile gerçekleştirdiği sohbette tekrar vurguladı.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech