Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çanakkale Belediyesi’de Hedefte mi?

İçişleri Bakanlığının Ataşehir dışında

İçişleri Bakanlığının Ataşehir dışında 6 CHP’li belediyeye daha müfettiği gönderdiği ortaya çıktı. Kulislerde söz konusu 6 belediyeye sadece müfettiş gönderilmediği tıpkı Ataşehir’de olduğu gibi ‘operasyon’ yapılacağı konuşulmaya başlandı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevinden uzaklaştırılmasının ardından gözler diğer CHP’li belediyelere çevrildi. CHP’nin kaleleri konumundaki; Tekirdağ, Muğla ile İstanbul’dan; Maltepe, Şişli, Beşiktaş, Ankara’dan ise Çankaya belediyelerine de ‘operasyon’ yapılacağı kulislerde konuşulmaya başlandı.
CHP Genel Başkanı İngiltere ziyaretini yarıda kesip yurda döndü.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Bizim belediyelerde sürekli müfettiş olur. Müfettişler personel gibi kendilerine oda ayırtır personel gibi. Aylarca teftiş yaparlar. Hatta belediye başkanları ya da yardımcılarının odalarını kullanırlar. Yani belediylerde sürekli müfettiş mesaisi var” dedi.

CHP’li belediyelere müfettiş ya da operasyon kulisinin Çanakkale yansımaları da anında görüldü. Kulislerde Çanakkale Belediyesi’nin de hedefte olduğu konuşulmaya başlandı.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ’18 Mart törenlerinde o konuşmayacak’ diye hedef gösterdiği Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın o zamana kadar siyaseten yıpratılmasının öngörüldüğü kulislerde ifade ediliyor.

Kulislerde bir başka görüş ise; operasyonun Çanakkale Belediyesi’ne ulaşmayacağı yönünde. Gerekçe olarakta böyle bir operasyon yapılmasıyla CHP’li Başkan Gökhan’a 18 Mart törenleri için provokasyon yapıldığı iddialarının gündeme gelebileceği, daha da çok halk gözünde puan kazanacağı gösteriliyor.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech