Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Vereceğimiz Desteğin Arkasındayız”

Son günlerde gündemi meşgul

Son günlerde gündemi meşgul eden konulardan olan Kepez’in İlçe olup olmayacağı konusuna AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok’ta katıldı. Altınok konu ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok bir basın açıklamasında bulundu. Alper Altınok’un açıklamalarının temel gündem maddesi Kepez’in İlçe olma durumu oldu. Altınok, geçtiğimiz gün gerçekleşen Kepez Belediyesi’nin olağan basın toplantısında konuşulan konulara cevap verdi.

Alper Altınok’un Kepez’in İlçe olma konusu ile ilgli Ömer Faruk Mutan’ın açıklamalarına cevabı “Vereceğimiz desteğin arkasındayız masayı devirip kalkan CHP’dir” oldu.

Basın açıklamasında, “Kepez’imizin İlçeye dönüşmesi için verdiğimiz destek sözünün sonuna kadar arkasındayız. Hiçbir zaman destek vermekten dönmeyiz. Talep edildiğinde politik manevralar yapmak bizim siyasi ahlakımızla bağdaşmaz.

CHP’li Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, yaklaşmakta olan merkez ilçe kongresini kaybetme hezeyanı içinde ruh haliyle mi söyledi, çok iddialı laf etmek istemiyorum ancak Ak Parti Grup Başkanvekilim Bülent Turan’ın temennisini bir kez daha kendisine hatırlatmak isterim. Ne demişti sayın Turan “Yerel dinamikler sahip çıkarsa destek oluruz.”

Yerel dinamiklik yaratma adına Ak Parti Kepez Belde Teşkilatımızla birlikte halkımıza gidip sorduk “İlçe olmak istiyor musunuz?” Siyasi parti temsilcilerine sorduk. MHP Belde Teşkilatı ‘varız’ derken CHP Belde Teşkilatı ise , sanırım CHP’li Belediye Başkanı ile yaşadığı siyasi polemiklerden ötürü ‘varım’ diyemedi, bugüne kadar da hiçbir demokratik zeminde olumlu destek görüşünü açıklamadı.

Hazırlıklar yaptık ve ‘İlçe’ olmayı gerektiren tüm verileri oluşturup aynı heyecanı yaşayalım, ortak mutabakatın içine CHP’yi de katıp milletvekillerinden de tıpkı Ak Parti Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ın açık tavrı gibi ‘destek talebine olumlu cevap’ gelmesini bekledik.
Fakat ne yazık ki, CHP Milletvekili Muharrem Erkek tüm emeklerimizi boşa çıkaran, umutsuzluk doğuran bir laf etti. Dedi ki “Ben Kepez’in mahalle olmasını arzu ediyorum.” Sanki pişmiş aşa su katan bu açıklama Ankara’da da ters etki yarattı ve ‘Milletin vekili Kepez’in İlçe olmasını istemiyor’ algısına yol açtı” sözlerine yer verildi.

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech