Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Dinler savaşı çıkacak”

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş, merkez ilçe kongre duyurusunu yaptığı basın açıklamasında Kudüs konusu hakkında kendisine yöneltilen soruları da cevapladı. Başkan Karakaş;  “Bir çılgın arıyorlardı, buldular. Yakın zamanda dinler savaşı çıkabilir.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında, 10 Aralık Pazar günü yapılacak olan Merkez ilçe başkanlığı seçimleriyle ilgili bilgi vermişti. Karakaş, kongre sürecini açıkladıktan sonra, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Trump’ın ABD İsrail Büyük Elçiliği’ni Kudüs’e taşıyacağını, Kudüs’ün İsrail’in başkenti olacağına onay vermesini değerlendirdi.

Başkan Karakaş; “Bizin şanssızlığımız çok kötü bir coğrafyada yaşıyoruz olmamız. Bu karar Amerikan Senatosu’nun 1995 yılında aldığı bir karardır. Ama bu kararı uygulamak o kadar zor ki, bugüne kadar bütün Amerikan Başkanları elinin tersiyle itmişler. Bir çılgın arıyorlardı o çılgını buldular. Kısacası bu topraklara huzur gelmeyecek. Biz Suriye sürecindeki gelişmelerden ümitlenirken şimdi daha kötüsü geliyor, bir dinler savaşı olacak. Biz aslında gizli bir şekilde şu anda üçüncü dünya savaşını yaşıyoruz. Trump da alınabilecek bütün çılgın kararları almak için Amerikan Başkanı oldu diye düşünüyorum. Durum çok kötü. Bunu kim önleyebilir, kimler devreye girer, kim geri attırabilir diye düşünüyorum, geri adım atılacağını sanmıyorum. Bizi Suriye’deki karışıklıktan daha büyük bir tehlike bekliyor. Ortadoğu’da yaşananların hiçbiri tesadüf değildir. Olayların değerlendirmesini oldukları zamana göre yapmak lazım. Suudi Arabistan’da yaşanılanlara bir bakın. Bir savaş halinde Suudi Arabistan’ın İsrail’in yanında yer alacağı açıktır.” dedi.

Dilek Akşen

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech