Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Alan Başkanlığı ve ÇOMÜ’den Tam Destek

Türkiye’nin önemli turizm buluşmalarından

Türkiye’nin önemli turizm buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir Fuarı’na, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ile birlikte katılan Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr.Yücel Acer, Çanakkale için fuar ve Troia Yılı hakkında görüşlerini paylaşarak Çanakkale’nin tanıtımında üstlerini düşeni yapacaklarını belirtti.
11. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na Çanakkale’den önemli katılım gerçekleştirildi. Çanakkale’nin önce Türkiye’de ardından dünyada marka haline getirilmesi doğrultusunda fuarda açılan stantlar göz doldurdu.  Tarihi Alan Başkanlığı ve 2018 Troia Yılı tanıtım stantlarıyla tanıtılan fuarda yer alan Çanakkale  Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilerle buluştu. Sektöründe önemli organizasyonlardan biri olan fuarın Çanakkale’ye katkılarının küçümsenemeyecek oranda olduğunu belirten ÇOMÜ Rektörü Yücel Acer ve Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, gazetemiz aracılığıyla yaptıkları açıklamalarda fuarın çok önemli bir fırsat olduğunu belirtti.

HEDEF, EN ÇOK ZİYARET EDİLEN AÇIK HAVA MÜZESİ OLMAK
Tarihi Alan Başkanı Kaşdemir, konseptimiz farklı bu sebeple ayrı bir stantta yer alıyoruz diyerek şöyle konuştu:  “Çanakkale Alan Başkanlığı, farkındalık oluşturmak için İzmir Fuarı’na katıldı. Çanakkale’yi daha iyi tanıtmak adına bundan sonra mümkün olduğu kadar fuarlarda görünür yerlerde olmak istiyoruz. Amacımız Çanakkale’ye bir kişiyi daha fazla getirebilmek. Bu anlayış ve amaçla turizm fuarındayız. Daha önce Londra’ya gitmiştik şu an buradayız. Bundan sonra Çanakkale’ye katkı sağlayacağına inandığımız bütün platformlarda yer alacağız. Çünkü inanıyoruz ki tanınan bilinen tarihi alanı daha da geniş kitlelere duyurmak adına, insanların Çanakkale’ye gelme duygularını biraz daha iştaha getirmek adına bu faaliyetleri yapıyoruz. Çanakkale’nin faydasına ne varsa Alan Başkanlığı olarak orada olacağız. Amacız orayı dünyada en çok ziyaret edilen açık hava müzesi haline getirmek. Zaten Türkiye içinden bir akın var amacımız yurtdışı ziyaretçilerini çekmek. Bizim bunu yapabilecek güç ve heyecanımız var. Daha çok çalışıp gayret ederek bunları yapmak istiyoruz. 2018 Troia Yılı, Çanakkale bu anlamda yurt içi ve dışında bilinir durumda. Cumhurbaşkanımızın ve bakanımızın da desteği alındı. Çanakkale bilinen bir marka halindeyken daha da bilinir hale geldi.”

ÜNİVERSİTE’NİN KATKISI BÜYÜK OLMALI
ÇOMÜ Rektörü Yücel Acer ise yaptığı konuşmada üniversite olarak bu organizasyonda yer alma sebep ve katkılarına değindiği konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Travel Turkey fuarında Çanakkale’nin büyük bir standı var. Üniversite ve Alan Başkanlığı’na ait stantlar burada tanıtım amaçlı yer alıyor. Bu anlamda Çanakkale, Türkiye’nin en önemli turizm fuarlarından birinde büyük bir varlık gösteriyor. Üniversite olarak bizim burada bulunmamızın güzel bir anlamı var. Önümüzdeki yılın 2018 Troia Yılı olması. Bu bağlamda üniversitenin planladığı çok sayıda faaliyet var. Onlar, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2018 Troia Yılı’nda yer alacaklar. Bakanımız da stantlarımızı ziyaret ederek Troia Yılı sebebiyle bir miktar da zaman geçirdi. Tabi burada üniversitenin çok büyük katkısı olması gerekiyor. Bu anlamda hazırlıklarımızı Vali Bey koordinatörlüğünde tamamladık. 2018’in dolu dolu bir yıl olacağını umut ediyoruz.”

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech