Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dünya Markası Troia

1284 katılımcıya ulaşan, illerin

1284 katılımcıya ulaşan, illerin kültürel tanıtımlarını ortak bir alanda toplayan ve bu yıl 11’incisi düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nın açılışı yapıldı. Açılışta konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 2018 Troia Yılı’na değinerek dünyada yeniden gündeme geleceğinden söz etti.

11. Travel Turkey İzmir Fuarı’nın açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Sıkça söylediğimiz bir sözü yinelemek isterim buradan baktığınız zaman dünyanın en önemli arşivi bizatihi Türkiye’nin kendisidir. Dünyanın en önemli, en zengin kütüphanesi de bizzat Anadolu topraklarının kendisidir.”

ENDER İLLERDEN BİRİ ÇANAKKALE

Kültürel anlamda Anadolu’nun çok zengin olduğunu belirten Kurtulmuş; “Troia Anadolu’daki en önemli ilk uygarlıklardan biridir. Troia’dan Osmanlı’ya kadar 24 büyük imparatorluk Anadolu topraklarından gelip geçmiştir. Destanlara konu olmuş bir büyük uygarlıktan, Troia’dan bahsediyoruz. Çanakkale ilimiz Troia medeniyetine ev sahipliği yapan dünyadaki ender illerden birisidir. Burada 2018 yılı Troia yılı olarak kutlanacaktır. Bu vesileyle dünyanın her tarafında Troya’nın da bir dünya markası olarak yeniden gündeme geleceğini hatırlatmak isterim.” ifadelerini kullandı.

Açılışta yaptığı konuşmanın ardından fuarı gezen Kurtulmuş; 2018 Troia Yılı ve Çanakkale Tanıtım, Tarihi Alan Başkanlığı stantlarını ziyaret ederek objektiflere poz vermeyi ihmal etmedi.

Yıldız Sağlam

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech