Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İzmir fuarına Çanakkale’den üst düzey katılım

Travel Turkey İzmir Turizm

Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı 11. açılışını dün yaptı. Çanakkale’nin kültürel tanıtımı adına Çanakkale Belediyesi, Tarihi Alan Başkanlığı ve 2018 Troia Yılı tanıtım stantlarının da yer aldığı fuara Çanakkale’yi temsilen Vali Orhan Tavlı, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Yücel Acer ve Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir katıldı.

Turizm alanında sektörünün önemli organizasyonlarından biri olan 11. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı katılımcı ve ziyaretçilerine kapılarını açtı. Partner il Nevşehir ve partner ülke Ukrayna ile birlikte 1284 katılımcının katıldığı fuara Çanakkale’den de katılım gerçekleştirildi. Açılışında Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un da konuşma yaptığı fuar 10 Aralık’a kadar sürecek. 11. Travel Turkey Fuar’ına eş zamanlı olarak alanda gastronomi fuarı da yer verilecek. Sektörün önemli temsilcileri ile katılımcıları, doğa güzelliğiyle ünlü birçok ülke ve ilin yer alacağı fuara Çanakkale’yi temsilen Alan Başkanlığı ve 2018 Troia yılı stantları açıldı. Bu 2 stant ile birlikte Çanakkale’nin kültürel tanıtımı ve Troia yılına dikkat çekmek amaçlanıyor. Açılışa Çanakkale adına Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr.Yücel Acer, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir katıldı.

“EN ZENGİN KÜTÜPHANE ANADOLU TOPRAKLARIDIR”

Fuarın açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Sıkça söylediğimiz bir sözü yinelemek isterim buradan baktığınız zaman dünyanın en önemli arşivi bizatihi Türkiye’nin kendisidir. Dünyanın en önemli, en zengin kütüphanesi de bizzat Anadolu topraklarının kendisidir.”

 Yıldız Sağlam – G. Nermin Yıldız

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech