Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sadece kuyumcuları soymamışlar

Geçtiğimiz hafta Ezine’de bir

Geçtiğimiz hafta Ezine’de bir cami duvarını delerek kuyumcuya giren, sonrasında güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği operasyonla yakalanan hırsızların, çaldığı altın ve paralar ile birlikte, soygunda kullandıkları çalıntı araçlar da ele geçirildi.

Geçtiğimiz hafta Ezine’de duvarı delerek kuyumcuya giren hırsızlar çelik kasayı açmaya çalışmışlar, fakat sokaktan geçen vatandaşlar tarafından farkedildiklerini düşünerek sadece tezgahta bulunan bir miktar hurda altın ve para ile kaçmışlardı. Kuyumcu hırsızları Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonla yakalanarak tutuklanmışlardı. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü‘ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 30 Kasımda gerçekleşen kuyumcu soygununu yapanların 6 Kasım ve yine 30 Kasım tarihlerinde Esenler ve Barbaros Mahallelerinde çalınan 06 KS 621 ve 17 PY 756 plakalı araçları çalan Ö.U. (24), S.Ü. (29) ve B.P. (20) olduğunu tespit etti.

SOYGUNDA KULLANDIKLARI ÇALINTI ARACI PARÇALAMIŞLAR

S.Ü. isimli suçlunun soygunda kullanılan aracı, Gökçebayır köyünde bulunan bir depoda parçaladığı tespit edildi. Depoda yapılan arama sonucunda söz konusu aracın parçaları ve motoru ile birlikte, kuyumcu soygununda kullanılan suç aletleri de ele geçirildi. Terk edilmiş olarak bulunan ve çalındığı gün kuyumcu soygununda kullanıldığı anlaşılan araçla ilgili bir takım malzemeler ise yine S.Ü.’nün kullandığı 35 DBR 07 plakalı aracın içinde bulundu. Aynı suç ile ilgili olarak yakalanan  B.P.’nin, yapılan üst aramasında aynı aracın depo anahtarı ele geçirildi. Ezine’de gerçekleşen hırsızlık olayı ile ilgili olarak yapılan tahkikat neticesinde S.Ü. ve B.P.’nin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda, kuyumcudan çalınan yaklaşık 50 Bin TL değerindeki ziynet eşyası, döviz ve Türk Lirası, Çanakkale ve İzmir’de yapılan çalışma ile ele geçirildi.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech