Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Güncel

“İnatla ilçe olmak istiyoruz”

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, dün aylık olağan basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ana gündem maddesi; Büyükşehir olma yolunda ilerleyen Çanakkale’de, Kepez’in de İlçe olma talebi oldu. Mutan “Sözler verildi, şimdi tutulma zamanı” dedi.

Aylık olağan basın toplantısı düzenleyen Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, ana gündem maddesinin İlçe olma konusu olduğunu söyledi. Mutan, “Gerekli girişimleri başlattık, bir söz verildi şimdi sözün tutulma vakti” dedi.

Mutan, bütün dinamiklerle gerekli hazırlıkların yapıldığını ve Kepez beldesinin, Çanakkale’nin büyükşehir olma yolunda mahalle olmak istemediğinin altını çizdi.

“KEPEZ İLÇE OLMAYI HAK EDİYOR”

Mutan, Kepez’in İlçe olmak istemesi ile ilgili, “Ana gündem maddemiz ilçe olmak. Biliyorsunuz yaklaşık olarak bundan 2-2,5 ay önce sayın AKP Çanakkale vekilimiz Bülent Turan, Kepez Gençlik kolları kurultayında Kepez ile ilgili bir söz verdi. ‘Kepez İlçe olmayı hak ediyor mevcut dinamikleri ile artık İlçe olmalı’ dedi. Bu konu ile ilgili gelişen süreçte laf bir tarafa döndü geldi, ‘Kepez’in dinamikleri de istiyorsa olsun’ dendi. Biz de neden olmasın dedik. Önce meclis üyelerimiz ile bir araya geldik ve ortak bir deklarasyon açıkladık. Ardından imza kampanyası ve pankartlar manzumesi ortaya çıktı. 30’a yakın pankartla bir hareketlilik yarattık.”

“İNATLA İLÇE OLMAK İSTİYORUZ”

“İnatla biz ilçe olmayı istiyoruz. İlçe olmaktaki temel parametremiz bütünşehire doğru evrileceksek, ki öyle görülüyor. Bütün şehir olurken yasa gereği beldeler kapanıyor ve mahalle haline dönüyor. Bizim burada itiraz ettiğimiz temel nokta Bütünşehire gidiyorsak bir ilçe olalım ve Belediye olarak kalalım. Yani şu anki mevcut idari yapılanmayı sürdürelim. Kendi bütçemizle ve kendi mali disiplinlerimizle. Bunun altında Kepez’in yaklaşık 25 yıl, çeyrek asırlık bir belediyecilik geleneği var. 92’de kurulan bir belediye burası, her şeye sıfırdan başlandı. Biz bunun devamını istiyoruz.

Hala 15-16 noktada imza kampanyamız devam ediyor. Hala pankartlarımız asılı. Özellikle AKP bölge başkanı sevgili Alper hemen hemen her gün ilçe olmak ile ilgili demeçler verirdi. Son 15 gündür bu hareketlilik sona erdi. İnşallah bundan sonraki süreçle o heyecanı taşımaya devam eder.”

“VERİLEN SÖZLER TUTULMALI”

“Sondan bir önceki Ankara ziyaretimde ben bütün vekilleri gezdi. Hem AKP hem CHP’li vekillere uğradım. Muharrem Erkek’e de uğradım. Bir basın toplantısında Kepez’in mahalle olması gerektiğini söylemişti. Ben Ankara’da ‘bizim İlçe olmamızı istemiyor musunuz’ diye sordum. ‘Olur mu öyle şey ben yanlış anlaşıldım. Güç onlarda karar merci onlar istiyorlarsa yapsınlar’ dedi. Ben de inatla diyorum ki; kararı hayata geçirme konusunda güç sizde, Kepez İlçe olmak istiyor, Kepez Mahalle olmak istemiyor. Söz verdiniz sözünüzü tutun” sözlerinde bulundu.

Tunahan Ünsal

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech