Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belediyespor son viraja girdi

Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nin

Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nin ilk yarısı sona erdi. İlk yarı değerlendirmesine bakıldığında geçtiğimiz yılın sürpriz ekibi Çanakkale Belediyespor, bu sezon kötü bir görüntü sergiledi.

Yönetimde değişiklik olmadı. Baş antrenör de değiştirilmedi. Yapılan transferlere bakıldığında vasat oyuncular alındı imajı da yok. Tüm bunlara karşın bu sezon, geçtiğimiz yılın aksine kötü bir başlangıç yaptık.

İlk yarı puan sıralamasına bakıldığında sondan ikinci sıraya yerleşmiş gözükürken, rakiplerimize kendi sahamızda beklenmedik puanlar verdik. Çanakkale halkından elde edilen kaynakları kullanan Belediyespor yönetimi bu kötü gidişe ikinci yarının ilk maçında son vermeli. Yönetim kurulu üyeleri olarak, Çanakkale halkına borçlu olduklarını unutmamalıdırlar. Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güneşhan, CHP İl başkanlığı koltuğuna bunun hesabını vermeden oturmamalıdır.

Hesap vermesi gereken isim olarak kamuoyu, yönetimi ve sayın başkanı bilirken asıl hesabı vermesi gerekenlerin de kim ya da kimler olduğunu sayın başkanla yönetim kurulu üyeleri belirleyecektir. İlk yarı değerlendirmesi göz önünde bulundurulduğunda, servis karşılama ve uzun servis kullanma oranları neredeyse eşit gözüküyor. Pasörün başarı yüzdesi düşük gözüküyor. Bu arada hücum gücümüzün öne çıkan bir alanı yok. Ortadan ve kenarlardan (pasör çaprazı ile smaçör) üstün bir bölgemiz öne çıkmıyor.

Tüm bu olumsuzlukların ikinci yarıda devam ettiği düşünülürse, övünerek bitiremediğimiz Venüs Sultanlar Ligi maveramızın sonuna gelmiş oluruz. Lige çıktığımız yıl göstermiş olduğumuz düşmeme başarısını ikinci bir kez tekrarlamamız zor gibi gözüküyor. İlk yarı oynadığımız 11 karşılaşmanın sadece üçünü kazanarak 8 puan toplayabildik. Sıralamada bizden sonra gelen İlbank ise hiç maç kazanamadı. Sıralamadaki durumumuz ikinci yarının ilk maçını, (Seramiksan) üç puanla almadığımız anda sirenler çalmaya başlayacaktır.

Yönetime, teknik heyete, sporculara bakıldığında, bu takımın kötü gidişe dur diyerek üst sıralara çıkmaması için de hiçbir neden yok. Aslında, un, helva, şeker mutfakta masanın üstünde dururken, niçin helvayı yapıp tatlı tatlı hep birlikte yemiyoruz? Camia olarak kişisel dürtüleri, egoları hep bir tarafa bırakıp, birbirimize kenetlenerek başarıya ulaşmalıyız. Çanakkaleli sporseverler de bunu bekliyor. Güngör Yıldız

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech